צילום: דוברות עיריית אשדוד

עיריית אשדוד חנכה מרפאת שיניים קהילתית לאוכלוסייה עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ואוכלוסיות נוספות עם צרכים מיוחדים בעיר, בתוך מע"ש אשדוד.  

המרפאה החדשה מיועדת לאנשים – צעירים ובוגרים עם צרכים מיוחדים, בלבד, וכוללת את כל סוגי טיפולי השיניים, בהם גם טיפולי שיננית והכל במחירים מוזלים.

משרד העבודה והרווחה ומנהל מוגבלויות קידמו את  היוזמה הברוכה והם האחראים על המימון השוטף להפעלה והפיקוח.

 השיפוץ והציוד הינם במימון קרן שלם ועיריית אשדוד,  מינהל השירותים החברתיים ואגף אחזקה. המרפאה מופעלת ע"י אקים ישראל.  

רוב מרפאות השיניים הכלליות אינן מתאימות לטיפול באנשים עם מוגבלות שכלית, כיוון שאוכלוסייה זו זקוקה לתשומת לב רבה יותר, טיפולים מותאמים והתחשבות רבה במגוון התרופות שאנשים עם מוגבלות שכלית נוטלים.

טיפולי השיניים לאנשים עם מוגבלויות מצריכים אפוא הנגשה פיזית, התאמות מיוחדות ואמצעי תקשורת מגוונים בהתאם לסוג המוגבלות, אותם יוכלו לקבל במרפאה החדשה.

בעיות עיקריות נפוצות אצל אנשים עם מוגבלות שכלית הן פגיעות דנטליות גבוהות ואיבוד שיניים מגיל צעיר.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

האגף לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית במשרד הרווחה הפעיל עד היום מספר מרפאות שיניים לאוכלוסיה עם מוגבלות שכלית השוהה בדיור חוץ ביתי, אך לא עבור האוכלוסייה המתגוררת בקהילה, הנזקקת לטיפולי שיניים.

לכן, החליטו בעיריית אשדוד, ביחד עם האגף לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית במשרד הרווחה, על הקמת מרפאה זו באשדוד שתנגיש את השרות לאוכלוסייה בעיר, תשפר את איכות החיים של אדם עם צרכים מיוחדים ובני משפחתו, תקנה כלים לשמירה על בריאות הפה ותעסוק בפיתוח תכניות הדרכה להורים, לילדים ולאנשי מקצוע.

צילום: דוברות עיריית אשדוד