צילום באדיבות המשפחהתלמיד מקיף ג' באשדוד, יונתן יעקובוב (15) יצג את ישראל בתחרות מדעי המוח הבינלאומית שנערכה בברלין. 25 מדינות שלחו נציגים לתחרות, שהתקיימה זו השנה ה-20. 

במהלך התחרות הצרכו המשתתפים לעבור מספר מבחנים, ביניהם: 

היסטולוגי - במהלכו עברו המשתתפים סביב 10 תחנות כאשר בכל אחת מהן הוצב מיקרוסקופ ותמונה, ולפיהם היה על המשתתפים לזהות את הרקמה או התא המוצגים בתחנה ולענות על שאלה לאחר מכן.

מבחן נוירואנטומיה:מבחן זה כלל 20 תחנות כאשר בכל אחת מהן מוח (מלאכותי) ועליו הודגש מקום ספציפי שהיה על התלמידים לזהות.

באדיבות המשפחה

בנוסף עברו המשתתפים מבחן אמריקאי ופאנל שופטים.

יונתן מספר כי בין משתתפי התחרות נוצר קשרי חברות וידידות. בין התחרויות השונות נערכו למשתתפים סיורים בעיר ברלין, מה שהוסיף לגיבוש בין המשתתפים. 

במהלך ימי התחרות, כחלק מהרצון לקידום הפאן החברתי והתרבותי בין המשתתפים ומדינותיהם,  הביאו הנציגים של כל מדינה 25 עותקים (אחד לכל משתתף) של פריט שהמשתתף חשב שמאפיין את התרבות שלו והיה מעוניין לשתף אותו עם כלל המשתתתפים.

נציג פולין הוא שזכה בסופו של דבר בתחרות. 

באדיבות המשפחה

לאות הערכה ליונתן על ייצוג המדינה בתחרות, הוזמן הוזמן יחד עם הוריו ועם פרופ' אילנה גוזס מאוניברסיטת תל אביב - חוקרת מוח המקדת את תוכנית ה - Brain Bee בארץ, לשגרירות ישראל בברלין לפגישה עם סגן השגריר.

יונתן יעקובוב: "החוויה מאוד מעצימה ומרגשת, לייצג את מדינת ישראל בתחרות כה מכובדת ומשמעותית".

עם סגן השגריר ניר אברהם

תחום חקר מח מאוד חשוב היום בעולם המודרני, ומושקעים בו הרבה משאבים למציאת פתרונות למחלות קשות. יונתן מציין כי  ימשיך ללמוד ולהעמיק בתחום ובמהלך שנים הקרובות, והוא מתכנן לקחת חלק פעיל באירגון וקידום התחרות בארץ.  

באדיבות המשפחה

באדיבות המשפחה

באדיבות המשפחה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]