בחודש האחרון היו עובדי מינהל התפעול על כל שלוחותיו עסוקים מאוד בהכנת העיר לחגי תשרי. במקביל הם כבר נערכים לבוא החורף ובשבוע שעבר קיים ראש המינהל ישיבת היערכות ראשונה וחלוקת משימות בין עובדי היחידה.

גם השנה יש חשיבות לשותפות הציבורית והתושבים מתבקשים להיערך במישור האישי.

במינהל מזכירים כי החורף שעבר היה גשום וסוער ונערכנו לו מצוין.

הם מזכירים את השטפונות שפקדו כמה ערים בארץ ואילו אשדוד צלחה את החורף בצורה ראויה, הודות לתשתית המצוינת של העיר ובעיקר ההיערכות המקדימה של יחידות התפעול ושיתופי הפעולה עם הציבור. 

המוקד העירוני יהיה הגוף שירכז את עבודות ההיערכות ובעיקר את התפעול המיידי בימי החורף והוא יפעיל את היחידות התפעוליות בהתאם לתמונת המצב העולה מהשטח.

מינהלות הרבעים, שירותי הניקיון, הפיקוח העירוני ומחלקת הנטיעות ידאגו לניקוי הנקזים, גיזום העצים והקפדה על המרחב הציבורי ויחידות אחרות יציבו כוננים בהתאם לנהלי העבודה שיקבע המוקד. 

נערכים לחורף 2

אשתקד, המוקד העירוני ויחידות התפעול נערכו לשלושה מצבים בדרגות קושי משתנות: מצב 1 - מזג אוויר חורפי עם אפשרות לגשם בעוצמה נמוכה והתפתחות תנאי סערה.

מצב 2 - מזג אוויר חורפי עד סוער עם משאבי רוח בעוצמה בינונית וסיכוי גבוה לגשם.

מצב 3 - מזג אוויר סוער עם משאבי רוח בעוצמה גבוהה, התפתחות ענני סערה וממטרים כבדים. לכל מצב יש מענה באמצעות צוותים, משימות וכלים כפי שיחליט המוקד. 

רוטנברג מבטיח שצוותי המינהל יבצעו את משימותיהם כנדרש ומבקש מהציבור היערכות ברמה האישית.

"בדרך כלל, גשם ראשון פוקד אותנו באמצע חודש תשרי, לרוב במהלך חג הסוכות, על כן זה הזמן שנערך כולנו לקראתו" הוא אומר ובמינהל ממליצים על הפעולות הבאות:

לדאוג לניקוי המרזבים בבתים הפרטיים ובבנייני המגורים.

לגזום עצים בחצרות הבתים.

לחזק פריטים שונים מסכנת רוחות סערות, כדוגמת ציוד וריהוט חוצות הנמצא בחצרות, דודי שמש ואנטנות על גגות הבתים או פרגולות וסככות צל במרפסות הבתים.

להיערך בתוך הבית ולהצטייד בתאורת חירום, רדיו המופעל על סוללות, טלפון סלולארי וכמות מספקת של סוללות למקרה של הפסקת חשמל.