מתנדבי אשדוד שוב גילו את פניה היפות של אשדוד. מאות מתנדבים הגיעו ברכבם הפרטי והשתתפו במבצע חלוקת חבילות מזון לחג כשהם מצוידים בלב אוהב וברצון ענקי לעשות למשפחות ולקשישים חג שמח.

במחלקה למשאבי קהילה והתנדבות במינהל לשירותים חברתיים, האחראים על החלוקה, אומרים כי "חוסן קהילתי אינו רק במצב חירום אלא הינו אורח חיים קבוע המציב את הערבות ההדדית במרכז הקהילה, ומאפשר לתושבים להיות שותפים בחיזוק השרשרת החברתית, בדגש על החוליות החלשות שבה". 

צילום: דוברות עיריית אשדוד

גם השנה, כשבוע לפני חג ראש השנה הבא עלינו לטובה, פשטו כ–500 מתנדבים על ביתם של משפחות מוחלשות וקשישים, וחלקו 2,000 חבילות מזון אישיות.

אוכלוסיית המתנדבים שלקחה חלק במבצע רחב היקף זה, היתה מגוונת ורחבה ומורכבת ממתנדבי המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות, עובדי עירייה, מפעלים, עמותות וארגונים, סיירת הורים, רווחת הזקן, ועד הורים עירוני, סטודנטים, בי"ס מקיף ט' הורים ותלמידים, אשדוד מעל הרשת, השיטור המשולב, מנהלות הרובעים ועוד... 

הערבות ההדדית באה לידי ביטוי גם מקרב התורמים שכן כל סלי המזון נתרמו ע"י עמותות, חברות ומפעלים מאשדוד ובהם גם אנשים פרטיים.

שווי החבילות נע בין 150 ₪ לחבילה קטנה ועד ל-450 ₪ לחבילה גדולה כאשר הורים, מורים ותלמידי מקיף ט' היו שותפים בהרכבת החבילות ובתהליך האריזה, וציבור המתנדבים דאגו להובלה ולמסירה ידנית של החבילות למשפחות ולקשישים בבתיהם.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

"אני שמח על שעלה בחלקי להשתתף במיזם החברתי הזה ולהיות בין מאות המתנדבים המביאים אור ושמחה לבתים רבים בעיר" אמר לנו אחד המתנדבים תוך שהוא מאחל חג שמח לכל תושבי העיר.

צילום: דוברות עיריית אשדוד