בשיתוף פעולה של מרכז מונארט עם האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה, תוכננה סדרת 'זמן קולנוע' לגמלאים, שמטרתה ליצור חוויה תרבותית החושפת ונותנת במה לעולם הקולנוע הישראלי. 

הסדרה תארח יוצרים, שחקנים ובימאים ישראליים ותתקיים אחת לחודש, בימי שלישי, בשבוע השלישי של כל חודש, בין החודשים אוקטובר לפברואר, במחיר השווה לכל נפש.

סדרת 'זמן קולנוע' בימי שלישי בשעה 11:00, תארח את הסרטים:
16.10: 'מקווה שאני בפריים' (דוקומנטרי, ישראל 2017)
הסרט מלווה את בת-אדם בזמן צילומים לסרטה החדש ודל התקציב ואף מתעד באינטימיות את חיי היומיום לצד אהובה מזה 40 שנה, הבמאי משה מזרחי. שניהם נאבקים להמשיך לעשות סרטים למרות הגיל המבוגר והפניית העורף של הממסד. הסרט מעורר שאלות על הגבול המטושטש שבין החיים לסרטים. בימוי, הפקה ותסריט: נטעלי בראון.

אשדוד

20.11: "בית בגליל" (עלילתי, ישראל 2017)
הזוגיות של גילי ויערה נקלעת למשבר על רקע החלטתם לעזוב את תל-אביב ולעבור לצפון כדי לבנות את ביתם, ביישוב קהילתי קטן על ראש הר בגליל. ככל שהבית הפיזי של גילי ויערה מקבל קיום מוחשי במציאות, כך הרעיון של ביתם המשותף הולך ומתערער, והיסודות עליהם נבנתה הזוגיות שלהם הולכים ונסדקים. תסריט, בימוי, הפקה: אסף סבן, שחקנים ראשיים: נועה קולר, אודי רצין.

18.12: "באבא ג'ון" (עלילתי, ישראל 2015)
זוכה פרס אופיר 2015 לסרט הטוב ביותר. יצחק מנהל את המשק המשפחתי - לול תרנגולי הודו שהקים אביו כשהיגרו מאיראן לישראל. כשבנו מוטי מגיע לגיל 13, יצחק מלמד אותו את עבודת הלול כדי שימשיך את מסורת המשפחה. הגעתו של הדוד מאמריקה תגרום לשרשרת אירועים שתטלטל את ההרמוניה המשפחתית. במאי ותסריטאי: יובל דלשד, שחקנים: נביד נגהבאן, אשר אברהמי, דויד דיאן, ויז (אליוט) ספאבי, רפאל (פאראג') אליאסי.

אשדוד

22.01.19: "פרא" (דוקומנטרי, ישראל 2018)
ככה נראית המציאות היומיומית איתה מתמודדים גיבורי הסרט אריאלה ושמוליק, וטרינרית ומטפל ראשי בבית החולים לחיות בר. מקום שהוא יקום מקביל עם שאלות וחוקים משלו. מה עושים כשמצבו של מטופל שלך עלול להחמיר רק מעצם הקרבה אליך? הסרט מתעמת עם שאלות שנכונות גם לחיים מחוץ לכותלי המרפאה. סרטם של אוריאל סיני ודנאל אל פלג.

אשדוד

19.02.19: "פיגומים" (עלילתי, ישראל 2017)
אשר, בן 17, תמיד היה הנער המופרע ביסודי, בחטיבה ובתיכון. הוא לומד בשנה האחרונה בתיכון, בכיתה של תלמידים שלא הסתדרו באף מסגרת אחרת. הוא גר עם אביו, בעל עסק לפיגומים, לו הוא עוזר בעבודות בניין. כשמורה חדש לספרות בשם רמי נכנס לכיתה של אשר, הוא נחשף דרכו לעולמות חדשים. במאי ותסריטאי: מתן יאיר, שחקנים: אשר לקס, יעקב כהן, עמי סמולארצ'יק, שירה ברגר.

לפרטים, מרכז מונארט: 08-8545130/1