עמותת 'עלם' פוגשת כ-20,000 בני נוער ברחבי הארץ מדי שנה, ביניהם כאלו המתמודדים עם רצף רחב של מצוקות, החל ממצבי משבר אישיים של נוער נורמטיבי בגיל ההתבגרות, דרך נשירה ממסגרות לימודיות, התמכרות לסמים ואלכוהול, וכלה במצבי אלימות ועבריינות או ניצול מיני, ומסייעת להם בסלילת הדרך להשתלבותם המחודשת בקהילה.

עמותת 'עלם'

באשדוד מפעילה העמותה, בשיתוף עם תחום נוער בעיר, שני פרויקטים עיקריים ובהם פרויקט 'הפוך על הפוך' המתקיים במרכז הנוער של העמותה בעיר ומהווה כתובת פתוחה לבני הנוער המגיעים על מנת להפיג את הבדידות, לפתח קשרים אישיים משמעותיים ולהגביר את תחושת השייכות לקבוצה חברתית.

פרויקט נוסף, 'כתובת רחוב', הפועל כבר כעשור באשדוד וידוע גם בשם 'ניידת עלם', מפגיש את המתנדבים מדי לילה עם מאות בני נוער וצעירים המשוטטים בגנים ציבוריים, כיכרות העיר ומרכזי בילוי, במטרה לשמש בעבורם מבוגר משמעותי ומיטיב.

עמותת 'עלם'

"ברחובות שלנו יש נערים ונערות מכל רחבי אשדוד, מכל רצף הסיכון, מכל בתי הספר וגם כאלו שלא באף אחד מהם" אומרת גאיה ניר, מנהלת הפרויקט 'כתובת רחוב' באשדוד, תוך שמסבירה כי המתנדבים הם הלב הפועם של הפרויקט ומוסיפה "תוכן השיח הוא החשוב, הוא לא חייב להיות וורבלי והוא לא מוגדר מראש....בלי לשפוט, בלי לתייג ועם הרבה אהבה וכבוד".

רבים מבני הנוער להם מסייעת העמותה, נשרו ממסגרות חינוכיות או טיפוליות, ובהעדר תמיכה וסיוע, הם סובלים מהזנחה סביבתית, חברתית ונפשית וחלקם אף סובל משימוש בסמים ובאלכוהול ופגיעה עצמית.

עמותת 'עלם'

העמותה שפועלת בשיתוף פעולה מלא עם גורמי טיפול, חינוך וקהילה, מסייעת לבני הנוער בסלילת הדרך להשתלבות בחברה ובהנגשה של שירותים וגורמי טיפול מתאימים, בכדי להחזירם למסלול חיים במסגרות נורמטיביות תומכות.

לפניות ולהתנדבות חייגו 054-9773739

לפרטים אודות עמותת 'עלם' לחצו כאן