אבישי לוי אלוף השפה העברית 2018

32 נציגים מביה"ס היסודיים בעיר הגיעו אתמול לבית יד לבנים כדי להתמודד בחידון הגמר אשר יכתיר את אלוף השפה העברית לשנת 2018. לשלב זה קדמה פעילות מאומצת שכללה סדנאות, עבודות יצירה, מפגשי דיון, דיבייט, סדנאות כתיבה ומשחק וחידון מקוון שלאחריו נבחר נציג אחד מכל בית ספר יסודי בעיר. על כל המלאכה הזאת, שתחילתה כאמור בתחילת השנה ושיאה בחידון "אלוף השפה העברית", מנצחת מיטל אליאס – מנהלת מחלקת תכניות חינוכיות במינהל החינוך, אשר יצקה תוכן חדש ללימודי השפה העברית בחינוך היסודי, באמצעות התכנית "רק מילה בעברית" להעשרה ועידוד הקריאה שמלווה את לימודי השפה לכל אורך השנה. התכנית אגב מתנהלת בשלוש שכבות גיל: כיתות א'-ב' – מפגשים עם סופרות אשדודיות. ב'-ג' – חידון מקוון על ספרי מצעד הספרים בהמלצת משרד החינוך. ד'-ה'-ו' – סדנאות עירוניות, חידון מקוון וחידון הגמר להכתרת אלוף השפה העברית.

 אלוף השפה העברית 2018

אל שלב הגמר כאמור שהתקיים אתמול הגיעו 32 נציגים נבחרים מכל בתי הספר היסודיים. הם התמודדו בתחרות פומבית ומול אולם מלא שכלל את חבריהם לכיתה, את הצוות החינוכי של בית הספר והורים שבאו לראות ולעודד את ילדיהם. החידון התנהל בשישה שלבים שבהם היה צריך לגלות בקיאות ולצבור נקודות. נושאי החידון היו: איות מילים, ניבים ופתגמים, שם ומספר, מילים נרדפות, ראשי תיבות ומשמעות מילים.

בזכות ההנחייה המקצועית והמשעשעת של אסף אשתר, החידון זכה למעורבות פעילה של הקהל ונהנה ממופע מבדר בנוסף לאירוע חינוכי-ערכי מעשיר ומלמד. כמו כן, קבוצת תלמידים מבתי ספר רעים, שחר וארזים, שעברו במהלך השנה סדנת תיאטרון בהנחיית הבימאית מיטל עמר, ליוותה את החידון בקטעי משחק והמחזה ויצקה לו תוכן חדש ומרענן.

אלוף השפה העברית 2018

מרטין עובדיה, מנהלת אגף חטיבה צעירה, נשאה דברים וציינה כי מדובר ביום חג לשפה העברית ולמערכת החינוך העירונית אשר שמה דגש על לימוד השפה באיכות וברמה גבוהה. רות בן ואליד, מפקחת משרד החינוך, הודתה לכל מי שנטל חלק בהפקת האירוע ובראשם את מיטל אליאס, וציינה כי השפה העברית היא הדבר החשוב ביותר למדינת ישראל.

 להלן הזוכים בחידון:

מקום I – אבישי לוי, תלמיד בי"ס שז"ר, הוכתר בתואר "אלוף השפה העברית".

מקום II – איתמר טקלה, בי"ס חזון יעקב, הוכתר בתואר סגן ראשון.

מקום III– רוני כוינה מבי"ס רננים ו-יהונתן אדרי מבי"ס שחר, הוכתרו בתואר סגן שני.

 אלוף השפה העברית 2018

מיטל, כותבת התכנית ומפיקת החידון, שבחה את כל המשתתפים וצוות המורים שהכין את התלמידים, הודתה לשותפים -  אורלי לוי ו-קרן רבינוביץ מתכנית קרב, רות בן וליד ו-מיכאל פיקאר מפקחים במ. החינוך ולעובדי מינהל החינוך. תודה לחברת אפיקי תקשורת על הפקת הסרטונים ולחברי ועדת השופטים: ישראל ליכטמן – היו"ר וכותב החידון, שולי גולן ו-מירב אפריאט – מנחות מחוזיות לחינוך לשוני במשרד החינוך.

ומה אמרו בקהל? איילה אבוחצירא (שקד): "אירוע מדהים המהווה נקודת סיום לתהליך כל כך איכותי ומעשיר שחוו התלמידים לאורך כל השנה". רינה גל: "מכבד, מושקע וברמה גבוהה. כל הכבוד למובילה מיטל אליאס". איריס דדון: "ישר כח למערכת החינוך ולמיטל, אירוע מכובד לכל הדעות". בן יצחק (אחדות): "אירוע שיא משמעותי ומקצועי שמאגד תהליך השם את תרבות הקריאה והעשרת השפה בסדר עדיפות ראשון".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]