ביטול סייעות רפואיות לילדים שסובלים מאלרגיות

הסתדרות המורים: "משרדי הבריאות והחינוך מנסים לחסוך כסף על גבם של ילדים שסובלים מאלרגיות מסכנות חיים. זו שערורייה ואנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להגן על הילדים האלה"

הסתדרות המורים: תמוהה שתיקתו של השר בנט, שנותן ידו לפגיעה חמורה בילדים ובעובדי ההוראה.

הנהלת הסתדרות המורים אישרה השבוע סכסוך עבודה בגני הילדים ובכתות א'-ב', זאת על רקע הנחיית משרד הבריאות לבטל משנת הלימודים הבאה סייעות רפואיות לילדים שסובלים מאלרגיות מסכנות חיים ולהטיל על עובדי ההוראה את האחריות לטיפול ולהשגחה על ילדים אלה.

בהסתדרות המורים מטילים את האחריות גם על משרד החינוך ששותק ולוקח חלק בהפקרת הילדים. במכתב ששלחה אתמול יפה בן-דויד, מזכ''לית הסתדרות המורים, לשר החינוך, נפתלי בנט, ציינה כי ''לא נסכים לקבל מציאות שבה החלטות שמסכנות את חיי הילדים ומשפיעות על הגדרת התפקיד והאחריות שמוטלת על עובדי הוראה, יתקבלו ויוצאו אל הפועל ללא תיאום ושיח. אני קוראת לך להביע את עמדתך בסוגיה, לעמוד כפי שמצופה משר חינוך במדינת ישראל לצד עובדי הוראה והילדים ולא לתת הסכמתך לצעדים חד צדדיים אלה שמוביל סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן".

בהסתדרות המורים דורשים לבטל את הכוונה להטיל את האחריות בכל הקשור לילדים הסובלים מאלרגיות על עובדי הוראה ולהשיב את השירות של אחיות בתי הספר לאחר שההפרטה של שירות זה נכשלה.

יוזכר כי כך גם סבר שופט בית המשפט העליון, חנן מלצר שנדרש לנושא ובכך תומכת גם ההסתדרות הרפואית (הר''י).

יפה בן דויד, מזכ''לית הסתדרות המורים: "עובדי ההוראה הם לא אנשי רפואה. מורה היא לא אחות. גננת היא לא אחות. זה היגיון פשוט. משרדי הבריאות והחינוך מנסים לחסוך כסף על גבם של ילדים שסובלים מאלרגיות מסכנות חיים ועל עובדי ההוראה. זו שערורייה ואנחנו נעשה מה שצריך כדי להגן על הילדים האלה ועל עובדי ההוראה שמנסים להפיל על כתפיהם את האחריות על המחדל הזה''.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]