מגמת המחול במקיף ז'

כמיטב המסורת גם השנה הופק במקיף ז' ערב מחול חגיגי שהוכיח כי המחול הוא אכן המרגש והנשגב שבאומנות. חמישים ושניים תלמידי מגמת המחול מכיתות ז' ועד י"ב, סכמו עשייה ענפה ומגוונת בתחום המחול. ההתרגשות והתשוקה למחול ניכרו על במת המחול לצד השאיפה למיצוי, מצוינות וחדוות הלמידה.

"קטעי מחול מקצועיים הוצגו מתחום הבלט הקלאסי ועד למחול המודרני ובכללם הוצגו קטעי קומפוזיציה מקוריים של בוגרי המגמה, המסכמים שש שנות למידה בהיקף של חמש יחידות לימוד" אומרים בבית הספר ומציינים כי במהלך השנה נחשפו התלמידים לרפרטואר העשיר של להקת קמע מבאר שבע.

מגמת מחול במקיף ז'

שלושה קטעים מהרפרטואר המגוון הועלו בערב זה ובשיאו של הערב הוצגה בחינת הבגרות בקומפוזיציה של תלמיד י"ב, מתנאל קונבסקי. היצירה המרשימה "1942",  מבוססת על סיפורו המשפחתי של מתנאל בתקופת מלחמת העולם השנייה.

צוות מורי המגמה, לידיה רוטרדמסקי ויעל גודוי, יחד עם רכזת המגמה קטרינה רוטרדמסקי, הובילו  את תלמידי המגמה למיצוי יכולותיהם בערב זה ובמיוחד את תלמידי י"ב לקראת בחינת הבגרות במחול.

השנה הוקדש המופע השנתי לציון 70 שנות תרבות ועשייה נרחבת בתחום המחול, במסגרת תכנית לימודית חברתית רחבת היקף של מקיף ז' בנושא השנתי – 70 שנה למדינת ישראל. הלוח והגיר של שנות החמישים הוחלפו בטוש ובמחשבים ניידים, אולם את המחול לא ניתן להחליף בשפות דיגיטליות, כי המחול הוא השפה הסודית של הנפש.

מגמת מחול במקיף ז'

בין האורחים הרבים שגדשו את האולם נכחו מר אריה מימון, ראש מנהל החינוך ומר דני קליין, ראש המחלקה לחינוך על יסודי, שמלווים את המגמה של מקיף ז' מיום היווסדה. "עיריית אשדוד משקיעה משאבים רבים שמאפשרים מצע מקצועי וייחודי לתלמידים בעלי כשרון לצמוח, לפתח ולמצות את כישורי המחול שלהם" אומרת מנהלת בית הספר גב' עליזה סבג, תוך שהיא מביעה הוקרה על תמיכת הרשות וביטחון כי ביום מן הימים עוד ייצגו בוגרי מגמת המחול של מקיף ז' את ישראל ואת העיר במופעי מחול בארץ ובעולם.

בימים אלה פותחת המגמה את שעריה לקראת הרישום לתשע"ט. תלמידים המעוניינים להגיע למבחן מיון ייצרו קשר עם ביה"ס.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]