"החממה המדעית - מפזרים זרעים של מדע"

"התוצרים שלכם הם ברמה שלא תבייש כנס מדעי ברמה בין-לאומית" כך אמר ד"ר יחיאל לסרי ראש עיריית אשדוד, ביריד החקר העירוני הרביעי שהתקיים בשבוע שעבר (ביום ג'), בחווה החקלאית-לימודית באשדוד. מאות תלמידים מ-24 בתי ספר שונים באשדוד הציגו 73 עבודות ביריד חקר בתחום החקלאות שנערך בחווה למדעי החקלאות והסביבה בעיר אשדוד, ועמד בסימן שבעים שנה למדינה ופרגון ענק למדינת ישראל - פורצת דרך בתחום החקלאות.

"החממה המדעית - מפזרים זרעים של מדע"

היריד התקיים במסגרת "החממה המדעית - מפזרים זרעים של מדע", במסגרת תכנית הדגל של "אדמה בקהילה", שנועדה לפתח את מיומנויות החקר והחשיבה המדעית של תלמידים באמצעות חקלאות. חברת אדמה יצאה לדרך עם התכנית יחד עם מינהל החינוך בעיריית אשדוד ובמשרד החינוך ביולי 2013, וזו הפעם הרביעית שמתקיים יריד חקר מסוג זה בחווה החקלאית באשדוד שהינה אחד ממרכזי המצוינות של העיר.

אל החווה מגיעים מידי שבוע תלמידים מכ-83 כיתות א'-ט' מבתי ספר שונים באשדוד, מתנסים ועורכים ניסויים בליווי 13 המורים למדעים של החווה בחממה המדעית החדשנית שהעמידה אדמה לרשותם, במסגרת פועלה למען הקהילה. ביריד הציגו כאמור מאות תלמידים מ-24 בתי ספר שונים כ-73 עבודות חקר בפני קהל ההורים, אנשי חינוך, ראש העיר ומנהלי מחלקות בעיריית אשדוד. העבודות עסקו בשאלות ייחודיות ומקוריות כמו למשל מהי השפעת סוגי דשא סינתטי על מדדי צמיחה של נענע? מהי השפעת סוגי מים שונים על צמיחה של ירקות? כיצד ניתן לגדל צמחים בבתים רבי קומות ללא קרקע? האם צמחים להיות חברים?

"החממה המדעית - מפזרים זרעים של מדע"

התלמידים למדו מהעבר, חקרו את ההווה ופעלו למען עיצוב העתיד והשנה, לראשונה, שולבה ביריד חלוקה למושבים, בהם זכו התלמידים להתנסות בחוויה של עמידה מול קהל, והצגת התהליך והתובנות ממנו תוך עמידה בלוח זמנים. לאחר חמש דקות של הצגה, השיבו התלמידים על שאלות של הקהל, הם גילו בקיאות ומקצועיות רבה. אין ספק כי המיומנויות שהם רכשו, ישרתו אותם נאמנה בהמשך דרכם.

ראש העיר יחיאל לסרי נושא דברים בירידד"ר יחיאל לסרי, ראש עיריית אשדוד, שנכח באירוע אמר לתלמידים "אני שמח להיות פה ולראות את התוצרים שלכם. אפשר לראות את המתודולוגיה והכרת המושגים הבסיסיים בעבודותיכם - משאלות החקר, ניסוח ההשערות, תכנון הניסוי, קבלת התוצאות, איך לכתוב מצגת, איך להכין פוסטר, אתם עושים את זה ומציגים את התוצרים שלכם ברמה מקצועית גבוהה שלא מביישת שום כנס מדעי ברמה בין לאומית. אני בטוח שמכאן תגיעו לתחרות המחוזית ולארצית, ושבזכותכם אשדוד, שמעודדת מדע ברמה הגבוהה ביותר בארץ, תוביל גם בתחום הזה של מדעים וחקלאות".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]