עיניים ירוקות

פרויקט 'עיניים ירוקות' הנערך מזה 4 שנים צמח מתוך רצון לחקור וללמוד יחד עם תלמידי בתי הספר על החשיבות הגדולה בשמירה על הסביבה ועל הטבע. כל זאת דרך המבע האמנותי והחשיבה היצירתית. ציון לשבח הוענק לבית הספר אחדות על עבודת אמנות יפהפייה אשר נתנה מקום גם לביטוי האישי של הילדים וגם לכלים של שפת האמנות.

המקום הראשון בתחרות 'עיניים ירוקות' הוענק לבי"ס 'גאולים'-ועדת בחירת הפרס התרשמה מאוד מהעבודה, שניחנה באיכות אסתטית גבוהה, וחשיבה חזותית. בנוסף, העבירה את המסר הסביבתי הנוגע לזיהום אוויר המכיל גם את הסיבות וגם את התוצאה. ניכרה ההשקעה בחשיבה ובביצוע.

מקום ראשון: בית ספר גאולים

את המקום השני בתחרות 'עיניים ירוקות' החליטה הוועדה להעניק לבית הספר 'חופית'- העבודה הצטיינה במבע האמנותי וכללה טכניקות שונות וכן זרימה יפה של קווים וצבעים. המסר שבא לידי ביטוי בעבודה העביר תחושה של תקווה לעתיד ובו אוויר נקי יותר.

את המקום השלישי בתחרות 'עיניים ירוקות' החליטה הוועדה להעניק לבית הספר עמי"חי מגן יבנה. חברי הוועדה התרשמו  מעבודה מיוחדת במינה, עשויה קולאז' של ניירות ברצועות אשר מדמות את כדור הארץ והשכבות המקיפות אותו.

עיניים ירוקות

השנה התחרות הורחבה גם לכתיבת שיר בנושא איכות האוויר. השיר הזוכה הולחן על ידי הפסנתרן דותן בראודה, עובד והוקלט על ידי זמרות מקהלת בית הספר 'ארזים', את השיר הנבחר כתבה יאנה סוליאניקוב מכיתה ו'3  מבית הספר על שם 'יצחק רבין'.

התערוכה תוצג במונארט מרכז תרבות עד ה-5 באפריל.

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]