תחרות הסייבר

בתחרות הסייבר של ישראל, אותה מארגן משרד החינוך, השתתפו כ-1500 בתי ספר מרחבי הארץ ולמעלה מרבע מיליון תלמידים. במהלך התחרות צברו המתמודדים נקודות ועלו בסולם הניקוד עד לשלב הגמר. לשלב האחרון והסופי שהתקיים ביום שני שעבר (12/3/18), בחולון, הגיעו 350 מוסדות חינוך אשר התמודדו, בהתאם לשכבת הגיל, על התואר אלוף הסייבר הישראלי. 

תחרות הסייבר

נציגות מכובדת מאשדוד, לא פחות מ-14 בתי ספר!, הגיעו לשלב הגמר וגילו עליונות בולטת. תלמידי העיר, מכל המוסדות שהגיעו לשלב הגמר, הציגו יכולות מרשימות בתחום הסייבר, המתמטיקה, המדעים, הטכנולוגיה והתכנות ורשמו הישגים המלמדים על הרמה והאיכות.

שר החינוך נפתלי בנט ברך את כל המתמודדים ואמר: "‏אני שמח לראות שאליפות הסייבר הארצית מתקיימת זה השנה הרביעית, כאשר מדי שנה משתתפים בה טובי המוחות של תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ. התחרות היא הזדמנות נפלאה לאלפי המשתתפים והמשתתפות לחידוד היכולות הטכנולוגיות, להעמקת הידע בתחום ולהכנה לעולם טכנולוגי מתקדם. תחום הסייבר הוא מעמודי התווך של עתיד הטכנולוגיה, המחשבים והרשת, ואני רואה בו חשיבות רבה לעתיד המדינה והחינוך. יישר כוח לזוכים, והרבה בהצלחה לכל המשתתפים".

תחרות הסייבר
שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך שביקר לפני שבוע באשדוד אמר: "משרד החינוך מעודד למידה חווייתית, למידה באמצעות משחק, פיתוח אסטרטגיות ועבודת צוות. אליפות הסייבר הלאומית מאפשרת לתלמידים להתנסות ביסודות התכנות בדרכים עדכניות, מותאמות המאה ה-21 – בדרך שמפתחת בהם כישורים לעתיד. אני מאחל הצלחה לכל המשתתפים, ומברך את הזוכים".

תעודת הערכה


ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שקיבל את נתוני ההשתתפות והישגיהם של תלמידי אשדוד, שיבח אותם על העבודה המאומצת, על יכולת ההתמודדות וכושר ההתמדה, על שיתופי הפעולה ועל המוטיבציה שגילו לכל אורך התחרות. "מצוינות היא ערך עליו אנו מחנכים ואותו אנו מנחילים כבר מהגיל הרך, ובכל פעם אני מופתע מרמת המצוינות שהילדים מגלים, מהפסגות החדשות שהם כובשים ובעיקר מהרצון להביא את עצמם למיצוי היכולות באופן מיטבי" אמר ד"ר לסרי והודה לתלמידים ולצוותים החינוכיים על ההישגים והכבוד שהביאו לעיר ולמערכת החינוך.


להלן אלופי הסייבר מאשדוד:

  • לגילאי ג'-ד' – ביה"ס היסודי "היובל" זכה במקום השני בקוד מאנקי.
  • לגילאי ט'-י"ב – מקיף ג׳ במקום השני ומקיף א׳ במקום שלישי בכוח דלתא.

כמו כן, שתיים מתוך 3 הרכזות שהובילו את הקבוצות עד לזכייה בגמר – הגב' טלי רביבו מביה"ס היובל והגב' רותי סויסה ממקיף א' - זכו שנה קודמת בתעודת הערכה מחוזית בתחום התקשוב. וגב' סוזי אילוז, "מורת המאה" והמדריכה לתקשוב שזכתה אשתקד בתעודת הצטיינות בתחום התקשוב במחוז דרום, קבלה השבוע תעודת הוקרה מדר' עופר רימון – סמנכ"ל תקשוב טכנולוגיה ומערכות מידע, על תרומתה לאליפות הסייבר הישראלית, ולדור הבא של מובילי הטכנולוגיה באשדוד. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]