חושבים ירוק בכתת מחשוב בשז"ר

במסגרת חגיגות יום הולדת ה-60 לאשדוד, חשבו תלמידי ותלמידות בית הספר שז"ר, המתגאה בתו ירוק מתמיד, על רעיון להכין לעיר אשדוד מתנה בדמות מפה ירוקה. המפה הירוקה הינה מיזם חדשני שחושב מחוץ לקופסה וחובר לתוכנית העירונית ששמה דגש על פיתוח אורח חיים בריא, תוך עשייה מתמדת ומחשבה על קיימות למען עתיד ירוק ובריא יותר.

תלמידי ביה"ס הלוקחים חלק בפרויקט, מספרים על המיזם שהינו מפה הכוללת סימון של פרויקטים ירוקים כגון: מחזור לסוגיו - מתקני מיחזור נייר, זכוכית, פלסטיק וכדו', וכן סימון שמטרתו עידוד פעילויות ספורטיביות כגון: סימון שבילי הליכה, פארקים פעילים, מתקני כושר וחוגים.

המפה הירוקה

המפה גם מציגה רעיון לעידוד כלכלה מקומית מקיימת המעמידה בראש את האוכלוסייה המקומית על צרכיה וזכויותיה, כלומר העסקה של עובדים מקומיים, רכש של חומרי גלם מקומיים עד כמה שניתן ו"בעצם להשאיר את הרווח הכלכלי באשדוד ובאזור שלנו" כדברי התלמידים. עוד מציינים הם כי בנוסף, המפה כוללת עסקים ביתיים בעיר שהתלמידים איתרו בסביבת מגוריהם כגון: מתפרה, אוכל ביתי, מכוני יופי וכו' ומאפשרים הגעה רגלית אליהם ותמיכה בכלכלה מקומית.

הכנת המפה התבצעה ע"י תלמידי בית הספר, שאספו נתונים רלוונטיים ובנו את המפה עצמה, ע"י שימוש באתר גוגל מפות, שדרכו איתרו את האתרים הרלוונטיים לנושא ועיצבו את המפה בצורה נגישה וחכמה לרווחת משתמשים עתידים בה.

עסקים הפועלים על פי עיקרון הכלכלה המקיימת מוזמנים לכתוב למייל [email protected] 

לצפייה במפה הירוקה 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]