מיזם עיניים ירוקות בשנה שעברה

באמצעות תחרות בה תלמידי כיתות ה', ו' התבקשו להגיש ציור וגם שיר המבטא לפרשנותם האישית אהבה לטבע ולסביבה בדגש על איכות האוויר. 19 בתי ספר שחברו לפרויקט הקדישו והשקיעו מתוך נכונות להוביל לשינוי, למחויבות ולעידוד העמקת האחריות לסביבה.

סימה כהן, רכזת הפרויקט אומרת," פרויקט עיניים ירוקות, אשר מתקיים זו השנה החמישית, צמח מתוך רצון לחקור וללמוד יחד עם תלמידי בתי הספר על החשיבות הגדולה בשמירה על הסביבה, ועל הטבע. כל זאת דרך המבע האמנותי והחשיבה היצירתית. 

השנה נושא התחרות הוא "איכות האוויר" – בתי הספר התייחסו גם לגורמים המזהמים את האוויר, וגם לדרכים שבה אנו יכולים לשפר את איכות האוויר המהווה לנו מקור לחיים בריאים יותר. לראשונה נתבקשו בתי הספר להגיש גם ציור וגם שיר, והללו ביטאו במילים את החשיבות באוויר נקי:  "מספיקה נשימה אחת נקייה כדי לעשות לנו טוב על הנשמה. איך נכניס אוויר צח לריאה אם לא תהיה לנו סביבה ירוקה? בגלל שאותך כל הזמן מזהמים אוויר לא איכותי אנו נושמים, אז בואו נשאף לאוויר טוב יותר וכך לא נתפשר על משהו אחר." כך כתבו תלמידי כיתה ה1 בבית הספר היסודי שח"ר.   

באמצעות התחרות מחנכים את התלמידים לראיית "העין הירוקה" - העין המתבוננת על המציאות בביקורתיות: מצד אחד משמרת את נקודת המבט של חיבור אדם וטבע, ומן הצד השני אינה מתעלמת מהפגיעה שהיא מייצרת מעצם סגנון החיים שבו היא חיה ופועלת. במוסדות האמנות של החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד מציינים כי " אנו גאים  להיות שותפים לתהליך החינוכי המשמעותי. אין לי ספק כי ילדי העיר  יצאו נשכרים מהמיזם בו מצליחים לחנך ילדים לאהבת הסביבה דרך אמנות".

יום רביעי, 14.3 בשעה 18:00, מרכז תרבות מונארט, דרך ארץ 8, אשדוד. למידע: 08-8545130/1

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]