צילום: דוברות עיריית אשדוד

תלמידי ובוגרי מקיף א' יחד עם המשפחה והחברים לטייסת מבסיס רמון, ממשיכים את מסורת הצעידה שהחלה אשתקד לזכרו של דני אוברסט ז"ל, וביום ב' האחרון הם צעדו מכיכר עין השמש ועד לגן אלישבע, שם התקיים טקס לזיכרו של דני במעמד מנהלת ביה"ס הגברת הדס בן שושן, מפקד טייסת ג', תלמידי מקיף א' משכבה י"ב, מורים חברים ועוד. 

היוזמה לצעידה לזכרו של דני החלה כבר לפני שנתיים, בביקור התלמידים בבית המשפחה ובשיחה עם אלוווירה, אמו של דני, אמר עילאי קליפה, בוגר ביה"ס ואז תלמידי י"א, שהוא יוביל רעיון הנצחה לזכרו. ואכן, בשנה שעברה היתה הצעידה הראשונה והשנה המסורת נמשכת במפעל הנצחה של זיכרון ושל כבוד האדם. 

דני בן העיר אשדוד, נהרג לפני 23 שנה בתאונת אוויר מעל חוף פלמחים. צואתו הבלתי כתובה כפי שסיפר ישראל מעוז, רכז המעורבות במקיף א', נאמרה בשיח בין דני לאימו.

דני ביקש אז מאמו שאם יקרה לו משהו, לא לחקור אלא לאהוב ולאמץ את חבריו לטייסת, וכמו בנבואה שמגשימה את עצמה אכן קשר אמיץ של עידוד ותקווה נשמר בין המשפחה לחבריו לטייסת. 

במהלך הטקס, אלווירה, אמו של דני, בעצמה בוגרת מקיף א', הודתה בהתרגשות לביה"ס ולחברים לטייסת, על הצעידה או כפי שהיא כינתה אותה "מרתון". 

את הטקס חתמה תלמידת י"ב לאה מוצה, בשיר "תמיד יחכו לך", וריגשה עד דמעות את כל הנוכחים. מילות השיר אף הן כתובות על החולצה "כל מטוס שטס בשמיים מזכיר לי אותך...". יהי זכרו של דני ברוך!

צילום: דוברות עיריית אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]