קבוצת התורמים עם עובדי היחידהביום ראשון האחרון הוזמנו התורמים שסייעו להקמתו של המועדון החברתי לנערי היחידה לקידום נוער, וזכו לקבלת פנים חמה ולהכרת תודה על הגשמת חלום של אותם בני הנוער. בין המוזמנים, חברי עמותת שולחן עגול: דודו קקון – יו"ר העמותה ונילי בוסאני – מנהלת המרכז הישראלי לריהוט וחברת העמותה, אליהם הצטרפו  נטלי אלקרייף – מנהלת שיווק הסטאר סנטר אשדוד,  שרון אוחנה – מנכ"ל עמותת גלש"ן ודקל לוי – מעצבת פנים.

היחידה לקידום נוער הינה חלק בלתי נפרד מהמחלקה לביקור סדיר וקידום נוער במינהל החינוך, הפועלת על רצף חינוכי טיפולי, החל מהגברת ההתמדה במסגרות הלימודים ומניעת נשירה וכלה בטיפול בנערים מנותקים בגילאי 14 ועד 18. הנערים המטופלים ביחידה מקבלים סל שירותים מקיף כדוגמת תכנית השכלה לקראת בגרויות, מסלולי 12 שנ"ל, תכנית תעסוקתית, הכנה לגיוס לצה"ל, יציאה לגדנ"ע, תכנית בתחום מעורבות בקהילה, יציאה למסע ישראלי וכו'.

"במסגרת תחום מניעת התנהגויות בסיכון נולד הצורך במועדון חברתי, מועדון שישמש את הנערים למקום חם לשעות הפנאי ולמקום שיועד לפעילויות חברתיות" אומרת גב' רויטל כהן – מנהלת המחלקה לביקור סדיר וקידום נוער, ומציינת כי "בעבר, במשך הרבה מאוד שנים, נעשה ניסיון להקמת המועדון אך ללא הצלחה". רויטל מתארת את המצב בעבר: "במשך אותן שנים, לנערי היחידה לא היה מקום אינטימי בו יכלו לקיים פעילויות וחבל כי המועדון מונע שוטטות של בני הנוער ומאפשר להם לשהות ביחידה זמן נוסף". 

הקמת המועדון התאפשר בזכות התגייסותם של עיריית אשדוד - מנהל החינוך ושל משרד החינוך, אשר הקצו משאבים לשיפוץ המקום ובשל תרומתם הנדיבה של כל אחד מהתורמים הנ"ל אשר סייעו למועדון "לרקום עור וגידים". רויטל: "אני מודה לכל התורמים אשר בסיוע שלהם שודרג המועדון, נוספו לו סלון ופינות ישיבה חדשות, משחקים, ספרים, שטיחים ותמונות המשרים אווירת בית במקום".

רחלי בן זכרי, רכזת היחידה, הודתה במיוחד ל מזל פקדו על הפעלת המועדון ועל גיוס הנערים להקמתו. כמו כן, רחלי ציינה לשבח את אתי יפת על גיוס התרומות מהסטאר סנטר להקמת המועדון ולנערי היחידה וילדי המועדוניות. רחלי הודתה לכל אחד מהתורמים על הגשמת חלומות למען נערי היחידה.

בסיום המפגש המרגש חולקו תעודות הערכה ושי צנוע לתורמים

בצילום מימין לשמאל: נטלי אלקרייף, דודו קקון, נילי בוסאני, רחלי בן זכרי, רויטל עמוס, שרון אוחנה, מזל פקדו, דקל לוי

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]