תלמידי אשדוד למען הים והחופים

"מועצות תלמידים ירוקות", קבוצות תלמידים הפועלות במסגרת פרויקט "ים כחול ירוק" ומיוחד רק לעיר אשדוד, הינו תוצר של שיתוף פעולה מעניין בין תחום המעורבות החברתית בעיריית אשדוד לאיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד-חבל יבנה. בפרויקט השנה משתתפים תלמידים מהמקיפים: י"א, ז', ד', ח' ואורט ימי, אותו התחילו לפני כחודשיים.  "המיוחד השנה בקבוצות הוא, ששני בתי ספר בחרו להמשיך עם הפרויקט למסלול דו שנתי וזאת עקב הרצון של תלמידים אשר פעלו בנושא בשנה שעברה, להמשיך ולהעמיק בידע ולהמשיך בפעולה אקטיבית למען הסביבה הימית והחוף באשדוד" אומרת אפרת נהרי, רכזת תחום המעורבות החברתית במינהל החינוך.

התלמידים במרכז מחמל"י בבית ספר אורט ימי

הפעילות מתקיימת במקומות שונים, במרחב הבית ספרי ובאתרים בעיר, אך השנה  התארחה הפעילות במתחם בית ספר אורט ימי, המשמש בית למרכז המבקרים המיוחד של עמותת מחמל"י. התלמידים שהגיעו לאורט ימי ביקרו במרכז של עמותת מחמל"י ולמדו על עולמם המופלא של הדולפינים הישראלים. לאחר מכן המשיכו הם לתחנת פעילות של רשות הטבע והגנים בנושא צבי הים, שם למדו על המפגעים הנקרים בדרכם של צבי הים וכיצד יש לנהוג כאשר פוגשים צב ים פצוע. ולבסוף ביקרו לתחנת פעילות odt  שהופעלה על ידי החברה להגנת הטבע ושילבה פעילות גיבוש, מנהיגות ופיתוח יכולת העבודה בצוות. לסיום היום המוצלח, התכנסו כולם להרצאה חווייתית של חברת bkind – "על מעשים טובים ועל שרשראות של מעשים טובים".

"יום ההכשרה", אומרת מרב יגר, מנהלת מחלקת חינוך והסברה באיגוד ערים, "הוא יום מיוחד. בכל שנה אנחנו מקיימים אותו ומטרתו לחשוף את המשתתפים להיבטים נוספים וחווייתיים אשר משלבים ידע עם עידוד לאקטיביזם סביבתי".

הפרויקט החינוכי המעודד למעורבות פעילה בתכנים הנלמדים, התאפשר הודות לשיתופי פעולה של כמה גורמים ובשל מחויבותם לתכנית, ובהם: דני קליין, מנהל אגף חטיבה בוגרת במינהל החינוך, אפרת נהרי ואינדה פלינט, מתחום המעורבות החברתית, ד"ר ענת רוזן, מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד-חבל יבנה וצוות חינוך והסברה - מרב יגר, נועם ואן דר האל ואורי מורלי וכמובן מנהלי בתי הספר המובילים את הפרויקט ורכזות המועצות הירוקות: אלה ספטל,  ורד רביבו, סיגלית ניסים, רחל אלבז ולאה חוטובלי.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]