.
שמעון בן אבו, מורה לשל"ח במקיף ג' ונועם חשואל, מדריך במסע, מספרים על החויה המרגשת.
שמעון בן אבו: "18/12 השעה 24:00 חופשת חנוכה, אך עבורנו היא חופשה מסוג אחר. אנחנו עוזבים את הבית והמשפחה ויוצאים עם המש"צים של מחוז דרום לכנס מש"צים בוגרים בהרי אילת. כנס של שלושה ימים מסע נודד, עם תיקים על הכתפיים, מעגלי שיח, בישולים ולינת שטח מלאה. הולכים להרביץ בהם תורה ואהבת הארץ, הפעם בחרנו בהרי אילת. 
אין חוויה יותר גדולה מנקודת המבט שלי כמורה לשל״ח מאשר לדעת שהצלחת להשפיע בדרך כזו או אחרת (אך בעיקר כזאת) על חייו של נער או נערה שאף הם עזבו את ביתם ואת תא הנוחות שלהם כדי לבוא למסע קשה ומאתגר לא פחות. כאשר מגיעים אליי תלמידים בסוף מסלול ביום השני עייפים נורא מהדרך והדבר היחיד שהם אומרים: "זאת היתה החוויה הכי מעצימה שהיתה לי בחיים״ אז אני לא יכול שלא להיות מרוצה.
.
בעידן שלנו כיום, הניתוק של הנוער משגרת היום יום, היא לא פשוטה ואם הצלחנו להביא אותם לניתוק ממשי מהציביליזציה ועוד שהם יגידו שהם נהנו ממש, זה כבר הישג גדול. 
אני חוזר עייף אך מאוד מרוצה עבור הילדים זו התחלה של פרק חדש, עבורי זאת כבר שגרת חיים".
.
נועם חשואל תלמיד יב - מש"צ בוגר שהדריך בכנס: 
"את הכנס התחלנו במסלול ארוך וקשה שנמשך לאורך של 7 קילומטרים, מסע עם עליות וירידות והיה ניתן לראות את המאמץ הקבוצתי לעבור את המסלול יחד.
לנו המדריכים הנקראים משבים (מדריך שלח בוגר) 
זו משימה קשה מכיוון שאנחנו לוקחים חבורה גדולה של ילדים בכיתות ט'-י"א ומוציאים אותם לנגב בתנאים קשים ובכלל לא פשוטים. אנחנו מוציאים אותם מאזור הנוחות שלהם ומראים איך אפשר ללכת ולהיות בסביבה חברתית גם בלי הטלפון הנייד.
אני יכול לסכם את זה כטיול שעשה שינוי גדול מאוד בבגרות של החניכים ושבסוף סדרת הכנסים הם כבר יוכלו להיות מש"צים בוגרים ולהדריך קבוצות בעצמם.
.
כנס מש"צים חנוכה 2017 בהרי אילת

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]