נציגי משלחת אפריקה ודרום אמריקה בצילום משותף בכניסה לעירייה

הקבוצה הראשונה הורכבה מנציגים מ-25 מדינות באפריקה הלומדים במכון הבינלאומי ללימודי חירום במכללת גליל. הקורס בנושא מצבי חירום ריתק את הנציגים שמקבלים במכללת גליל את הידע התיאורטי. באשדוד הם למדו הלכה למעשה על דרכי ההתמודדות עם מצבי חירום שונים וכיצד מערכת מורכבת וגדולה פועלת בתיאום והרמוניה תוך חלוקת משימות בין כל גופי הביטחון וההצלה.

"כל חברי המשלחת המשתתפים בקורס עוסקים במדינות המוצא שלהם בניהול משברים ברמות שונות" אומרת אריאלה רוזנטל, מנהלת קשרי חוץ שלוותה את האירוח, ומציינת כי "כולם הגיעו מארצות אפריקה ודרום אמריקה, וכאן הם שמעו סקירה אודות ניהול משברים בחירום באגף הביטחון ומוקד העירוני". רוזנטל הודתה כמובן לאנשי הביטחון ולמוקד העירוני על האירוח והסקירות המקצועיות ובטוחה שמעבר ללמידה, נציגי המדינות גם יהפכו לשגרירים טובים של מדינת ישראל בארצם.

סקירה למשלחת אפריקה ודרום אמריקה במרכז ההפעלה אגף הביטחון

הקבוצה השניה הורכבה אף היא מנציגי מדינות מאפריקה. הללו הגיעו לארץ להשתלמות בנושאי ביטחון לאומי ובמסגרת ההכשרה בארץ הם הגיעו למוקד העירוני באשדוד וקיבלו סקירה ממר גמליאל, נציג המוקד, אשר סיפר להם באנגלית רהוטה על הטכנולוגיות המוטמעות במערך התפעולי של המוקד, על הקשר והתיאום עם גופי ביטחון כמו משטרה, כב"ה ומד"א והקשר עם האזרחים. הטכנולוגיות הבולטות היו פריסת המצלמות ברחבי העיר והיכולת לזהות אירועים חריגים בזמן אמת, כדוגמת תאונות דרכים ומתן סיוע מיידי לנפגעים או זיהוי של מקום נפילת טיל, אירוע חומ"ס (חומרים מסוכנים), שריפה או כל אירוע חירום המתרחש בשטח השיפוט העירוני וטיפול בו באופן המיידי והמיטבי.

מר גמליאל מעניק סקירה למשלחת אפריקה ודרום אמריקה במוקד העירוני

"החברים במשלחת שהתארחה באשדוד קבלו סקירה מעניינת ומועילה ממר גמליאל והביעו ענין רב בנעשה באשדוד. נא העבר תודתנו לגמליאל ולזהבה, מנהלת חדר המצב. אין ספק כי בכך תרמנו גם לדיפלומטיה הציבורית של ישראל" כתב תא"ל (מיל') ד"ר אפרים לפיד המדריך במכללה לביטחון לאומי ומי שעומד מאחורי היוזמה. אין זו הפעם הראשונה שהוא מביא קבוצות בינלאומיות לאשדוד ובכל פעם מתרשם מההתקדמות ומהשיפורים שאשדוד מכניסה במערך התפעול העירוני.

לא לחינם זוכה אשדוד בציונים גבוהים בביקורות שרשות החירום הלאומית (רח"ל) ופיקוד העורף (פקע"ר) עורכים בכל שנה, והשנה כידוע זכתה העיר בציון מדהים: 99.2. לא לחינם מגיעים לכאן קבוצות מכל הארץ ומחו"ל על מנת לראות כיצד המערכות מתמודדות בצורה יעילה ומיטבית עם תרחישי חירום שונים.

נציגי מדינות אפריקה לאחר הביקור במוקד

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]