"כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן!" ביום שישי, נר רביעי של חנוכה, החווה למדעי החקלאות והסביבה באשדוד זכתה לארח את הקהילה המקומית, באווירה פסטורלית, צבעונית, חגיגית ויצירתית. הפעילות התקיימה בשיתוף אגוד ערים לאיכות הסביבה וכל מטרתה לקרב את הקהילה לנושאים של שמירה על הסביבה, טיפוחה והכרת מגוון הנושאים הנלמדים בחווה. בכל ימות השבוע תלמידים מבתי הספר לומדים בחווה, בחופשות בדרך כלל החווה סגורה, אך מדי פעם ישנן יוזמות של אירועים קהילתיים.

חנוכייף בחווה

השנה, זו השנה ה-11, בה מתקיים האירוע "חנוכייף בחווה". התלמידים מגיעים עם בני משפחותיהם וגאים לספר להם על הלימודים החווייתיים בחווה. צוות החווה נרגש לארח את הקהילה הרבגונית והרב תרבותית, החל מילדים ועד הגיל השלישי, סבים וסבתות. נוצר מפגש בין הציבור החילוני, הדתי והחרדי, בין החינוך המיוחד לחינוך הרגיל ועוד. הילדים התיכו נרות צבעוניים מפרפין, יצרו סביבונים מפקקים של בקבוקי פלסטיק, רקחו שמנים אתריים והכינו מטהר אוויר אקולוגי, כיירו בחומר חרסיתי והכינו קערה מעלים, יצרו מתלה מחוטי טריקו ושתלו צמח בעציץ, אפו פיתות על הסאג', ליטפו בעלי חיים ולסיום צפו במופע מוסיקאלי, המבוסס על שימוש חוזר בפסולת, של להקת רידמאניה.

חנוכייף בחווה

תושבים רבים שלמדו כילדים בחווה, נדהמו לראות את הפעילות המגוונת והעלו זכרונות מימיהם כילדים. רבים מהם רכשו צמחים לגינה ולבית. חדווה אליעד, מנהלת החווה: "זהו חג שכולו אור, חג ויצירה ואנו חושבים כל שנה, מה ניתן לחדש. ישנן משפחות שמקפידות להגיע בקביעות במשך מספר שנים. אני רוצה להודות לכל אורחינו שהגיעו להריח, לטייל ולטעום את אווירת החג. הנכס הכי גדול בחווה הוא הצוות האיכותי והמקצועי. אני מודה לצוות הנפלא והמסור, שמתגייס בשמחה לסייע בחופשות בהנחיית הפעילות. וכמובן אני מודה לאגוד ערים לאיכות הסביבה, שמשתף עמנו פעולה שנים כה רבות".

המשפחות, ילדים והורים, שהשתתפו בחנוכייף מספרים עד כמה הם נהנו ממזג אויר נאה, מאווירה כייפית, מפעילות יצירתית ומפעילות משותפת שבה גם נהנו וגם למדו לא מעט על הסביבה ועל הטבע. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]