השם "בריסטה" נבחר על שם מכין הקפה בשפה המקצועית. הוא מגיע מהשפה האיטלקית- כשם שיש שף לאוכל, קונדיטור לעוגות כך יש גם שם למכיני הקפה. עובדי בריסטה- כולם בני נוער תושבי העיר אשדוד עברו הכשרות בבתי הקפה ארומה לב אשדוד וקפה לה בריוש ברחוב רוגוזין שהכשירו אותם בהתנדבות וכמובן השף גיא פרץ בכל הקשור לטעמים והסנדביצ'ים המיוחדים במקוום. שאולי דהן מרכז את הפרויקט בפועל ומלווה במקום עצמו את בני הנוער והפרויקט רובו ככולו מובל על ידי הרשות למלחמה באלימות והתמכרויות בהובלתה של סימונה מורלי. 
צוות בריסטה עם שני מהרשות דודו קקון סימונה מורלי ושאולי דהן. צילום: חן בוקר
את הערב המרגש של הפתיחה פתחו בנגינה אנג'ליקה על הכינור לאלכסנדר על הצ'לו- צמד נגנים מוכשרים ומרגשים. בלובי המשכן חולקו סופגניות, מגשי פירות ססגוניים ועוגיות והקהל נהנה מ'מינגלינג' עד לפתיחת הטקס המרגש.

שאולי דהן מוביל הפרויקט פתח את הערב ובירך את הנוכחים בחג חנוכה שמח, ביניהם המכובדים: האדמור מורנו ורבינו הרב מאיר אבוחצירא, יו"ר הרשות עו"ד מאיר בן סימון, מנכ"לית הרשות למאבק בהתמכרויות סימונה מורלי, מנכ"ל המשכן מר מוטי מלכא, דודו קקון שליווה את כל הפרויקט מבחינה עיצובית, הגב דינה בר- אולפן המשנה למנכ"ל העירייה וכמובן עובדי בריסטה ובני משפחותיהם ואורחים נוספים.

מוטי מלכא מנכ"ל המשכן אמר: "הפעלת קפיטריה ברוב היכלי ומשכני התרבות במקום שבו אין ישיבה של קפה מסעדה נדיר מאוד שיהיה כלכלי... מצד שני הלקוחות שמגיעים זקוקים למשקה ועוגייה. מצאנו פתרון מקצועי חברתי ואיכותי יחד עם סימונה מורלי והרשות. זה תענוג לראות את הפרויקט החברתי הזה שגם נותן שירות לבאי המשכן ואני בטוח שהצעירים הללו עוד יהיו עוד אנשי עסקנים ומסעדנים בעתיד". 
צילום: חן בוקר
סימונה מורלי, מנכ"לית הרשות אמרה: "כאן בלב מרכז התרבות של אשדוד נפתח מיזם חברתי המשלב תעסוקה לבני נוער, עם שירות אדיב ותפריט מגוון. התכנסנו להאיר את המשכן, כולנו מבקשים אור- באמת ולא בערך, בכל בוקר מחדש. העיר אשדוד חרטה על דיגלה להיות עיר לכל תושביה, מבטיחה ומקיימת  שיפור מתמיד באיכות החיים הכוללת. הרשות העירונית מייצגת חלק מהמענים אותם מקבלים תושבי העיר בכלל והנוער בפרט ופועלת למען האדם, למען המשפחה ולמען הקהילה. שנה שלמה שבה חלמנו יחד עם שותפי לדרך דוד קקון וזו ההזדמנות להודות על כל העיצוב הנפלא הביאו ליצירת בית קפה חדשני המעסיק בני נוער אשדודים בעבודה המאפשרת מיצוי הפוטנציאל של כל נער ונערה".

יו"ר הרשות העירונית עו"ד מאיר בן סימון הזמין את הרב אבוחצירה להדלקת הנרות ואמר: "המצווה הגדולה ביותר- הנרות הללו הבנים והבנות שאנו מלווים ברשות ואת האור שלהם אנו עובדים כל ימות השנה כדי להאיר".
הדלקת נר ראשון של חנוכה יור הרשות עוד בן סימון עם הרב מאיר אבוחצירא. צילום: חן בוקר
בינימין הופנרייך שעובד בקפה בריסטה כשלושה חודשים אמר: "אנחנו בני הנוער יודעים שקשה להשתנות- אבל למדנו שאפשר. אנחנו יודעים שלא קל להתרגל- אבל למדנו שכדאי, למדנו שאין דבר כזה "אני לא יכול", יש "אני לא רוצה"... תודה לך מנכ"לית הרשות העירונית סימונה מורלי על המתנה שנתת לנו, על ההזדמנות שנתנה לנו הרשות, לשאולי דהן מנהל המיזם ולאלמוג סייהו שמלווה אותנו בכל משמרת".
צילום: חן בוקר
בסיום הערב נגזר הסרט החגיגי ובית הקפה נפתח סופית- באופן רשמי! כולם מוזמנים להגיע ולפרגן לבני הנוער.