יח"צ

סיור נוסף נערך הבוקר (ג') לתלמידי כיתה י"ב, גם הם ממקיף ט' באשדוד, במפעל "סודה סטרים" שבאזור התעשייה עידן הנגב.

2 הסיורים התקיימו במסגרת פרויקט טו"ב (טכנאים ובגרות) של משרד החינוך ב-70 בתי ספר ומקושר לתעשייה הישראלית באמצעות "תעשיידע" - עמותה חינוכית שפועלת לחבר בין מערכת החינוך לתעשייה ולמשק בישראל. מטרת התוכנית היא לייצר לבני ובנות הנוער אופק תעסוקתי ולהגדיל את מספר מסיימי התיכון שברשותם תעודת בגרות ודיפלומה של טכנאי או הנדסאי.

יח"צ

במסגרת התוכנית עוברים התלמידים מסלול לימודים מואץ, מכיתה ט' ועד י"ב, שבמהלכו הם מסיירים בשלל מפעלים ונחשפים לתעשייה בישראל על כל גווניה. בוגרי המסלול זכאים לתעודת בגרות לצד תעודת הסמכה כטכנאים (ללא צורך בתשלום שכר לימוד), ולאחר סיום התיכון יש באפשרותם להמשיך לשנת לימוד נוספת ולקבל הסמכה כהנדסאים.

מנכ"ל "אלבטק טכנולוגיות" אוהד מילוא אמר כי: "חברת אלבטק רואה חשיבות רבה בפיתוח דור העתיד של התעשייה בישראל ובאזור הדרום בפרט. במסגרת הביקור, המחשנו לבני הנוער את תרומתם של העובדים בתעשייה לבטחון המדינה ולביסוס תעשיית ההיי-טק בישראל. התלמידים גילו סקרנות רבה מאוד ושוחחו עם עובדי החברה. אני מאמין שהביקור פתח בפניהם צוהר וחיזק את החיבור שלהם לעולם התעשייה".

יח"צ

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]