"כנות", כפר נוער הממוקם לא רחוק מאשדוד, פתח את שעריו בפני עולים טריים אשר זה עתה באו בשערי המדינה, והכניס אותם לאווירה הקיבוצית. העולים הכירו מקרוב את פנימיית הנוער הידועה בהישגיה בתחום החינוך תוך שהיא מאפשרת לתלמידיה להשתלב במגוון מסלולים מקצועיים ולרכוש השכלה בתחומים המעניינים אותם, נוסף לתעודת הבגרות הנכספת המשמשת כרטיס כניסה אולטימטיבי לעולם האקדמיה.

צילום: ולדימיר איידלשטיין

במהלך הסיור בכפר החקלאי, נחשפו העולים לאווירה הכפרית-קיבוצית, לנופים הפסטורליים המציגים צמחייה עשירה ומטופחת ונהנו לנשום את האוויר הצח של חיי הקיבוץ. כמו כן נהנו הם מנסיעה חווייתית כשהם ישובים בתוך עגלה הרתומה לטרקטור ושומעים סקירה מפי המארחים.

את הסמינר המפתיע ארגנו עובדי מחלקת עליה וקליטה של עיריית אשדוד, בניהולה של גב' דניאל שמלב, השמה לה מטרה לחשוף בפני העולים את ישראל על כל גווניה ולגבש את זהותם בארצם החדשה. סגן ראש העיר מר ולדימיר גרשוב אשר ביקר את העולים ב"כנות", נהנה בעצמו כאשר הצטרף אל סיור הטרקטור וחווה יחד עם העולים את חווית הנסיעה והסיור בכפר הנוער. כמו כן, הוא ביקר בכלבייה המקומית וחווה את אורח החיים של התושבים המתגוררים בכנות.

 צילום: ולדימיר איידלשטיין

במעמד זה, מר גרשוב סיפר לעולים על התפתחותה העתידית של אשדוד, שיתף את העולים בתכניות והשאיפות לעתיד והשיב על שאלותיהם. בהמשך, עלה אלכסנדר גור-אריה, עיתונאי וכלכלן ידוע, אשר נתן הרצאה בנושא "כיצד להצליח בישראל".

צילום: ולדימיר איידלשטיין

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]