צילום: דוברות עיריית אשדוד

בשבוע הבא, בין התאריכים 12/11-16/11 כ"ג חשון – כ"ז חשון, יתקיים שבוע חשיפה לחינוך המיוחד באשדוד. זו השנה החמישית שעיריית אשדוד מקיימת שבוע של אירועים שנועדו לחשוף בפני הציבור את העשייה המבורכת בתחום החינוך המיוחד והעבודה עם אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.

"שבוע זה הוא שיר שבח לאחד ממפעלי החינוך, הרווחה והחברה המרתקים והמאתגרים בקהילה" אומרים באשדוד ומצפים לראות את הציבור נוטל בהם חלק ומפרגן לעושים במלאכה ולילדים עצמם. 

השירותים שאשדוד מציעה לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים הם מגוונים ומותאמים לסוגי האוכלוסייה וניתנים גם להורים ולמעגלים הסובבים את חיי האוכלוסייה הזו.

ההשקעות העירוניות בבניית תשתיות, ביוזמות וביציקת תכנים למסגרות מתאימות, מלמדות על יצר החלוציות ועל פריצת הדרך שהציבה את נושא החינוך המיוחד במקומו הראוי.

כך בהחלטה על בניית בית הספר החדש לאוטיסטים, כך בהפעלה של שישה בתי ספר לחינוך מיוחד, כך בכ-40 גני הילדים המיוחדים ובכ-100 הכיתות לחינוך מיוחד בתוך בתי הספר הרגילים וכך בלמעלה מ-200 התלמידים המשולבים בכיתות רגילות.

מאמצים רבים נעשים גם בהכשרת סייעות וכח עבודה מקצועי, בהכשרה דפרינציאלית לפי סוג לקות, בהכשרות המעניקות תעודה רשמית לסייעות (עד כה הוכשרו כ-70 סייעות), או בפעילות שנעשית בקרב המורים – הרצאות, הדרכות והעצמה אישית. 

שבוע חשיפה מתקיים כאמור זו השנה החמישית, במהלכו יתקיימו פעילויות הסברה, חשיפה והעלאת המודעות לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה.

כך, בין התאריכים 12/11-16/11, כל המסגרות והמערכות בתחום החינוך המיוחד ייפתחו לציבור ויאפשרו הצצה לעולם העשייה הכולל פעילויות חשיפה ושילוב של אוכלוסיית ילדים ואנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה הרגילה, במסגרות החינוך הכולל והמיוחד, הרווחה והמתנ"סים. 

לשבוע החשיפה שותפים גורמים רבים והחשיפה תיעשה בכל המסגרות הקיימות, לרבות מופעים ואירועי במה במוסדות החינוך והתרבות של העיר, במגרשים ואולמות הספורט, באולמות ובכיתות לימוד ועוד.

"העיר היתה חלוצה גם בנושא זה ובשבוע החשיפה יושם דגש על חינוך, חברה וקהילה משלבת". 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]