צילום: דוברות עיריית אשדוד

אשדוד, מעריה הגדולות והחשובות של ישראל, היא עיר תאומה לברלין-שפנדאו, אחת מהערים הנמצאות בתחום שיפוטה של ברלין – בירת גרמניה.

קשרי התאומות בין שתי הערים נמשכים משנת 1968, לאחר מלחמת ששת הימים, במהלכן התקיימו חילופי משלחות נוער.

החל משנת 2000, התקיימו קשרים הדוקים בין תיכון מקיף ח' לבית הספר ברטולד ברכט ברלין ולפני ארבע שנים, עת ציינו השניים 20 שנות פעילות, התקיים טקס חגיגי במקיף ח' בהשתתפות ראש עיריית שפנדאו לשעבר מר קונראד בורקהולץ. 

ביום ראשון האחרון ביקרה באשדוד משלחת רמת דרג מהעיר ברלין-שפנדאו והיתה לאורחת של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי.

המשלחת – שכללה את: ראש עיריית שפנדאו מר הלמות קלבנק, ראש המפלגה הסוציאל דמוקרטית של שפנדאו מר קריסטיאן האס, מוציא לאור משפנדאו מר אלקסנדר אגרט, גזבר של אירגון ערים התאומות מר נורבט רואה, מתורגמן של הקבוצה ומתווך מר סרגיי צ'רניאק – באה להרחיב את הקשרים בין הערים. 

בשנים האחרונות מציגה אשדוד התקדמות מרשימה בתחומי הכלכלה, התרבות והתיירות. אלו הם גם הנושאים שראש העיר ד"ר יחיאל לסרי מבקש להדק בהם את הקשרים בין הערים.

מבחינה כלכלית אשדוד מציגה מערכת עירונית בה יש תמהיל חזק של מפעלים מסורתיים ותהליכי פיתוח לתעשיית היי-טק, עוגנים של חברות וארגונים כלכליים ברמה ארצית, פיתוח אקדמיה בעיקר בתחומי הנדסה, הקמת מוסדות חדשים בעלי משמעות לחוסנה של עיר, שדרוג מסיבי של תשתיות ופיתוח מודלים ייחודיים לקראת השמת תוכניות העיר החכמה.

כמו כן מבוצעות לא מעט פרויקטים שנועדו לבסס תשתית תיירותית אטרקטיבית ומיצובה של אשדוד כעיר שוחרת תרבות וכבית יוצר לתכנים ותוכניות מקוריות בתחומי התרבות והאומנות.   

ראש העיר הנוכחי הלמות קלבנק ביקר כבר באשדוד, בדיוק לפני ארבע שנים כאשר החלה מתקפת טילים על העיר, כך שביקורו הנוכחי מתאפיין ברצון להדק יותר את הקשרים ולהרחיבם לתחומים חדשים.

ואכן, תכנית הביקור שבנתה המחלקה לקשרי חוץ בראשות אריאלה רוזנטל, מלמדת על אינטנסיביות הביקור והחשיפה למגוון תחומי עניין.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]