יום הניקיון הוא הפרויקט הסביבתי הגדול ביותר שנערך בישראל, הפרויקט נעשה בשותפות עם מרכז השלטון המקומי בישראל ומרכז המועצות האזוריות בכל רחבי הארץ.

בסקר שערכה קק"ל בשיתוף עם מכון גיאוקרטוגרפיה עלה כי מספר רב של ישראלים מטיילים ביערות ובפארקים (מעל 85%), ופחות מחמישה אחוזים מהם לא אוספים את הזבל לאחר שטיילו. מצד שני הסקר מצביע על ירידה בעמדות הצעירים הנוגעות לחשיבות ניקיון אתרי הטבע והשמירה על בעלי החיים. מסיבה זו ואחרות המטרות העיקריות של יום הניקיון הינן לרתום את התושבים לפעילות משותפת של שמירה על הסביבה, חיזוק הקשר בין האדם לטבע, ועידוד לקיחת אחריות אישית על הניקיון.

יום הנקיון -צילום יעל הרמן

בקק"ל מאמינים כי הדרך לשנות את הרגלי הניקיון של הציבור הישראלי היא מבצעי ניקיון המשתפים נוער ומתנדבים. לכן בקק"ל הכינו מגוון רחב של פעילויות ואירועים ביום הניקיון הבינלאומי ובו ייקחו חלק למעלה מרבע מיליון תלמידי בתי ספר, חיילים, סטודנטים, חניכי תנועות נוער ותושבים מכל המגזרים, בלמעלה מ- 220 רשויות מוניציפאליות ברחבי הארץ, ביערות, בפארקים ובשטחים הפתוחים. קק"ל מזמינה את הציבור הרחב להגיע ולקחת חלק, ולנקות יחד את העיר. 

לפרטים והרשמה ליום הניקיון:

www.kkl.org.il

מוקד קו ליער: 1-800-350-550

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]