צילום: עופר אשטוקר - אשדוד נטבשבוע שעבר דיווחנו בלעדית על כריתת העצים המתוכננת השבוע במסגרת פרויקט הגל הירוק בשדרות הרצל  (בשדרת עצים בין רחוב הבנים לשדרות ירושלים, אלה שנמצאים בצד המזרחי של שדרות הרצל). ועל כך שבעירייה הבינו בכאב רב כי יצטרכו לכרות את העצים ולנטוע עצים בוגרים חדשים במקומם.

בעקבות הדיווח באשדוד נט, תגובות רבות וזועמות של תושבי העיר, שקראו לעצור את כריתת העצים. רבים תהו איזה פרויקט תחבורה ירוקה זה, אם כורתים בגללו עצים.... 

מרים סאנקובסקי, תושבת העיר, הקימה עצומה ברשת, שקוראת לתושבי העיר להתנגד לכריתת העצים. בעצומה כותבת מרים: "העצים הקיימים הם עצים שלקח להם הרבה זמן להתאקלם ולהשתקע באיזור שלהם והיום הם עצים גדולים שמעניקים צל לעוברים ושבים (וכמובן עושים עבודה לא רעה והכרחית בניקוי האוויר מהכביש סואן ליד ). עצים חדשים הם עצים שיקח להם לפחות מספר שנים עד שיתייצבו באיזור (אם בכלל) וסביר להניח שלא יטילו צל על הרחובות באותה צורה. עיריית אשדוד מחליטה החלטות שאשדודים ממש לא רוצים בהן, בואו נעצור אותה לפחות בהחלטה הזאת".

תגובת הערייה לאשדוד נט:

"העצים החדשים שינטעו הינם עצים בוגרים שיטילו צל מהיום הראשון. העצים הישנים הם מסוג שלא ניתן לנטוע אותם שוב. העצים מהסוג הקיים כבר לימדו אותנו שאינם ביטוחתיים ובחורף ענפים רבים מהם נופלים ללא התרעה מוקדמת על המדרכות והכביש.

לנציגי העירייה היה קשה לקבל החלטה על כריתתם ונעשה הכול כדי למצוא חלופה להחלטה, אך חוות הדעת של אנשי המקצוע הכריעה את הכף. 

לעצומה של מירים כנסו כאן

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]