ארוחת החג בראש השנה האחרון הייתה שונה מעט עבור 41 צעירים, חניכי פרויקט נעל"ה מטעם הסוכנות היהודית ומשרד החינוך  (נוער עולה לפני הורים). ריטה רעות, מנהלת המטבח בכפר סילבר שבמועצת חוף אשקלון, החליטה להזמין אליה לביתה באשדוד את עשרות הנערים.

41 חיבוקים חדשים. רעות

מדובר בנוער בגילים 15 עד 18, שאין להם משפחה כאן בישראל ואת צעדיהם הראשונים הם עושים בחברה הישראלית בכפר הנוער. בשנה הראשונה לומדים הצעירים 20 שעות שבועיות של עברית, ובשנה השנייה הם כבר משתלבים בכיתות רגילות וניגשים למבחני בגרות.

בהמשך הם גם משתלבים בשירות בצה"ל כחיילים בודדים, והכפר ממשיך ללוות אותם בשירות הצבאי ואחריו.

"ילדי נעל"ה התארחו אצלנו והרגישו בבית הקטן שלי כמו בבית", אומרת רעות, "הרווחנו בשעה הראשונה של השנה 41 חיבוקים של אנשים שהיו רוצים שאמא תהיה כאן. אני מאחלת לכולם שנזכה להיות בצד הנותן עם כל המעט שיש לנו, כי כמה שנקבל יהיה כפול ומכופל והרבה יותר גדול מכל השקעה שכרוכה בכסף".

"תכנית נעל"ה מתקיימת בכפר כבר 25 שנה. דורות של צעירים שדרכו בישראל בפעם הראשונה בכפר הנוער סילבר השתלבו בחברה, בנו לעצמם בית וחיים בארץ ישראל, ומצליחים מאד כיום, כל אחד בתחומו", מסביר ח"כ לשעבר שמעון סולומון, מנהל כפר סילבר, "חינוך וציונות הם הערכים עליו נבנה הכפר לפני 61 שנה, ואנו מגשימים את חזון המייסדים בכל יום".

"הסולידריות החברתית של ריטה מבטאת היטב מהי ערכיות, דוגמא אישית וחינוך של הדור הצעיר, לרבות העולים החדשים", סיכם ראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג'ון.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]