כפיר פרנסואה ממושב נחלה, מתופף כבר 12 שנה הגיע אל רחבת העירייה הישנה ברובע ב' כשהוא מצויד ב- 13 תופים וכמה דונדונים אפריקאים ועוד הפתעות שצצו במהלך הפעילות...
צילום ODREY פבל טולצ'ינסקי
הפעילות התחלקה לשלושה חלקים- נגינה בסיסית כדי להבין את הקהל, לאחר מכן לימד את הילדים והמשתתפים מקצבים שונים ולבסוף שיחק איתם במשחקי תיפוף- הוא שואל והם עונים לו בתיפוף לפי המקצבים השונים.

בין לבין, פרנסואה תקע בשופר והקהל התרגש לפתע כשהוא הוציא מצילה תוך כדי שהמתופפים המשיכו לתופף במקצבים יחדיו. הוא ניהל ה'הצגה' ונתן להם להתבטא בתיפוף שבטי שיצר דינמיקה שנדמה היה שהניעה את עצמה ככל שהצטרפו יותר אנשים. 
צילום ODREY פבל טולצ'ינסקי
ניכר היה במעין פלא מקסים שכל אחד יכול לתופף, גם אם לא באופן מקצועי, שיתוף הפעולה והתיפוף יחדיו עטף אחד את השני ויצר הרמוניה של הקהל. כמו כן שילב פרנסואה שירה כייפית וקליטה שחפפה לתיפוף.

תקיעת השופר באמצע הרחוב כשהילדים מתופפים כל משך התקיעה, הייתה בתזמון מושלם לימים שבין ראש השנה לכיפורים. אחרי שההורים צילמו את הילדים, במשך כל הפעילות והיו נרגשים אפילו יותר מהילדים המשתתפים, הם הצטרפו אליהם ותופפו יחד איתם לקראת הסיום. מתופפים לטוב.
צילום ODREY פבל טולצ'ינסקי

הפעילויות הבאות של 'באים בטוב' השבוע:
ברובע ו' -ביום חמישי, 28.9 ,בשעה 18:00 - מוג'דה ונמצ'ק במופע תיאטרון רחוב מוזיקלי השוזר קטעי מוזיקה צוענית קצבית עם סיטואציות קומיות מהחיים. 

ברובע א'- ביום חמישי, 28.9 , בשעה 18:00 - יעקב בלשן בערב שכולו מוזיקה ורומנטיקה, אהבה ונוסטלגיה. שירי ארץ ישראל היפה, בשילוב לדינו וספרדית, אנגלית וצרפתית.

                       

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]