צילום: יוני שטרית, מנהל בניין העירייה

סרטן השד הוא הסרטן השכיח ביותר בקרב הנשים בישראל והגורם השכיח ביותר בתמותת נשים שחלו במחלות סרטניות בכלל. בכל שנה מאובחנות אלפי נשים במחלה הנוראה והשנה, על פי הנתונים שפרסמה עמותת "אחת מתשע", אובחנו 5,207 חולות ו-1,052 נשים מתו מהמחלה. "זהו הסרטן הקטלני ביותר בקרב הנשים, אך גילויו המוקדם מציל חיים" אומרים בעמותה.

הגילוי המוקדם של סרטן השד אכן מציל חיים וכ-92% מהנשים שאובחנו בשלבים המוקדמים של המחלה, מצליחות להתמודד עם המחלה, להחלים ולשוב לחיי שיגרה. עובדה זו עומדת בבסיס הקמפיין שעורכת העמותה במטרה לעודד נשים להיבדק ולהקדים רפואה למכה.

חודש המודעות לסרטן נפתח ביום ראשון האחרון, ב-24/9/17, כקמפיין הסברתי שנועד כאמור לעורר את המודעות הציבורית לסרטן השכיח ביותר בקרב הנשים בישראל. אשדוד הצטרפה לקמפיין ההסברה וכמו עיריית ירושלים ותל אביב, האירה את בניין העירייה בוורוד.

אין זו הפעם הראשונה שעיריית אשדוד מאירה מבנים ומונומנטים עירוניים באורות צבעוניים, אך דומה כי קמפיין זה זוכה לתשומת לב מיוחדת בשל משמעותו וערכו החשוב עבור אוכלוסיית הנשים בישראל ותושבות העיר בפרט. "חודש המודעות שנפתח השבוע חייב להניע את הנשים לפעולה, לגשת לקופות החולים ולבצע את הבדיקה" אומרים במחלקת הבריאות העירונית. אחרי הכל, הנתונים הסטטיסטיים קובעים כי בדיקה מוקדמת מצילה חיים!

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]