יריד הלימודים עבור ציבור העולים שהתקיים בבית העולה איתן, שם לו מטרה להציג למאות העולים את המערכת הלימודים בישראל, את המוסדות להשכלה גבוהה והמסלולים המקצועיים, תוך התמקדות בתכנים ובמגוון מסלולי הלימוד ואפשרויות ההכשרה.

"מדובר בפרויקט חדש המשותף למחלקת הקליטה של עיריית אשדוד ולמשרד העלייה והקליטה, ומאפשר לעולים לתכנן את צעדיהם גם בתחום הלימודים וההכשרה המקצועית" אומרת גב' דניאל שמלב, מנהלת מחלקת הקליטה של עיריית אשדוד. 

במחלקת הקליטה מסבירים עוד כי המגוון הרחב של קורסים והיצע הפקולטות להכשרה מקצועית, מהווים מסלולי לימוד מאוד אטרקטיביים עבור ציבור העולים החדשים, אשר יפתח בפניהם אפשרויות מגוונות להשתלב בחברה הישראלית ולרכוש מקצוע חדש בהתאם לדרישות שוק העבודה בארץ. 

ביריד הלימודים השתתפו אוניברסיטאות ומכללות, מכונים ומרכזי לימוד ובהם: האוניברסיטה הפתוחה, מכללת סמי שמעון, עמל הישגים, מכללת ספיר, מכללת אחווה, לפיד, עתיד, המכללה למנהל, חברת טל-רן והתאחדות המהנדסים והאדריכלים. במקביל, באולם הספורט של ביה"ס "אמירים" השוכן בסמוך לבית העולה ברובע י', נערך יריד "החיים לאחר ביה"ס" עבור הורים וילדים.

במסגרת זו נחשפו המשתתפים למידע חשוב על פעילות החוגים והמתנ"סים באשדוד, על ניצול מיטבי של שעות הפנאי שלאחר בית הספר ועל המסגרות המשלימות בהם יכולים ילדיהם לפתח כישורים ויכולות במסגרות הלא רשמיות. הורים רבים התרשמו מההיצע ומיהרו להירשם ולרשום את ילדיהם. 

צילום: דוברות עיריית אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]