צילום: דוברות עיריית אשדוד

"מעורבות הציבור בהערכות ובהכנות לקראת חגי תשרי ושיתוף פעולה מצד תושבי העיר, מבטיחים כי גם השנה נחגוג את חגי תשרי באווירה נקייה וחגיגית" אומרים במינהל התפעול ומבקשים מהציבור לשתף פעולה כבשנים עברו ולהבטיח שהמרחב הציבורי והפרטי יהיו נקיים ומאירי פנים.

לשם כך יצאה העירייה בפרסום באמצעי התקשורת, מינהלות הרבעים מבצעים הסברה בקרב התושבים ועובדי המינהל נערכים בכוחות מתוגברים כדי לעמוד במשימות. 

המעורבות הנדרשת מצד התושבים אינה משימה קשה כך שכל תושב יכול לתרום את חלקו ללא מאמץ מיוחד. כל שעליו לעשות הוא להיות מודע יותר לסביבה נקיה, להימנע מהשלכת פסולת במרחב הציבורי, לדווח על מפגעים ולהתריע על התנהגות לא נאותה.

"אם נתנהג נכון ונשמור על סביבה נקייה, נהנה כולנו מעיר יפה ונקיה" אומרים בתפעול ומבהירים כי עיריית אשדוד ועובדי המינהל עושים הכל כדי להעניק את השירות המיטבי לקראת ובמהלך החגים. 

הציבור ובעלי העסקים מתבקשים לגלות התחשבות ולפעול באחריות כלפי הסביבה והמרחב הציבורי, כדלקמן: אשפה – להוציא את האשפה בזמן ולהניחה בתוך הטמונים.

מיחזור – למיין את חומרי המיחזור לפי כלי האצירה. גזם וגרוטאות – להוציא עד יום ראשון ה-17/9/17 בצהריים. פסולת בנייה – לפנות לאתר מורשה ולהצטייד באישור. בעלי העסקים מתבקשים לסגור את עסקיהם שעה וחצי לפני כניסת החג. 

עיריית אשדוד יצאה כאמור בפרסומי הסברה כדי לעודד שיתופי פעולה של התושבים, ומאידך תוגבר האכיפה כנגד השלכת פסולת ויצירת מטרדי סביבה במרחב הציבורי, רוכלות אסורה וללא אישור, גיזום עצים במרחב הציבורי. כן תוגבר האכיפה כנגד הבערת אש, מנגלים ופיקניקים בגזרת החוף ובפארקים העירוניים. 

בחג הסוכות תתבצע אכיפה נגד בניית סוכות בשטחים ציבוריים ובמרחב הציבורי וכנגד מטרדי רעש מתוך הסוכה, לאחר השעה 23:00 בלילה. כמו כן חל איסור על גיזום עצים במרחב הציבורי לצורכי סכך.

העירייה תעמיד לרשות התושבים סכך שייגזם במיוחד עבור הסוכות (פרטים על מועדים ומיקום חלוקת הסכך מתפרסמים באמצעי התקשורת).  

המוקד העירוני 106 יעמוד כמובן לרשות הציבור 24 שעות ביממה ויפעיל תורנים למקרים שיחייבו התערבות. בהזדמנות זו עיריית אשדוד על כל שלוחותיה מאחלת לתושבי העיר שנה טובה וחג שמח לכל בית ישראל. 

צילום: דוברות עיריית אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]