צילום: דוברות עיריית אשדוד

על המבצע שהתקיים בשבוע שעבר ניצח מנהל המחלקה החדש ראובן מלכה, בשיתוף עם ראש מינהלת הרובע מר מיקי בן עזרי. "שבעת הפקחים שפעלו בשעות הבוקר המוקדמות, בין השעות 06:00-08:00 הצטיידו במתקן שקיות מיוחד אותו העניקו כתשורה למי שנהג כשורה ובפנקס דוחות עבור מי שנהג בניגוד לחוק".

במינהלת הרובע ובמחלקת הפיקוח אומרים שאכיפה מבוצעת באופן שוטף ומעת לעת מתקיימים מבצעי אכיפה אינטנסיביים יותר. במבצע זה שהתקיים השבוע, ראשון בסדרת מבצעים ברחבי העיר כנגד בעלי כלבים, נרשמו 8 דוחות ומאידך, לאנשים ש"נתפסו" כמי שפעלו כחוק והותירו אחריהם מקום נקי, הוענקה תשורה אישית - מתקן שקיות לכלבים.

"מבצעים נוספים יתקיימו ברובעים אחרים בעיר ובשבוע הקרוב כבר מתוכנן מבצע דומה ברובעים ט' ו-י"א" אומרים בפיקוח. אגב: גובה הקנס - 475 ₪!!! 

במינהל התפעול האחראי על המרחב הציבורי, משבחים את אגף תפו"ח ואת מחלקת הפיקוח על מבצעי האכיפה ומזכירים לציבור כי למבצעים אלה יש כמה מטרות – הרתעה, נראות ושמירה על מרחב נקי ובטוח.

"צואת כלבים שלא נאספה עלולה לגרום למחלות מעיים בבני אדם ובכלבים אחרים, כך שמדובר לא רק בעניין אסטטי אלא בעיקר בעניין בריאותי – לאדם ולכלב" אומרים במינהל ומבקשים מבעלי הכלבים לשתף פעולה ולהקפיד לנקות אחר כלביהם. 

בתוך כך, המחלקה הוטרינרית מבקשת מבעלי הכלבים לסמן את כלביהם בשבב אלקטרוני ולהקפיד לחסן את כלביהם מידי שנה. כמו כן על הכלבים להיות קשורים ברצועה ובמקרה של כלבים מסוכנים לדאוג ולחסום בזמם את פיהם.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]