צילום: גנדי לויטס

המחלקה העירונית לעלייה וקליטה החלה פרויקט חדש שמטרתו לסייע לעולים חדשים ביותר, שהגיעו לישראל בשנת 2017 ובחרו במקום מגוריהם אשדוד, להיכנס במהירות ובקלות לתוך המציאות החדשה בארץ חדשה ולהתמודד עם נושאים ואורח חיים שלא תמיד ברורים להם. 

לשם כך, בחרה המחלקה לקיים מספר סמינרים בנושאי כלכלה והפגיש אותם עם מרצים-מתנדבים, שיש להם את הידע והניסיון הדרושים, אשר יילמדו את העולים כיצד לנווט "בים הסוער" של כלכלת הבית הישראלי – כיצד לנהל את התקציב המשפחתי, איך לבנות מערכות יחסים עם בנקים וארגוני אשראי אחרים, מה זה שימוש נכון בהמחאות ובכרטיסי אשראי, איך לבצע רכישות גדולות בצורה הכי נכונה וכדומה... 

הסמינר הראשון התקיים בשבוע שעבר בבית העולה איתן. פתח אותו סגן ראש העיר והממונה על הקליטה מר ולדימיר גרשוב, אשר שוחח עם העולים, סיפר להם על מטרת הסמינר ואיחל להם כמובן קליטה קלה והנאה מהקורס. 

יותר מ-70 עולים חדשים דוברי רוסית הגיעו לסמינר, אותו העביר בהתנדבות מר אלכסנדר שמלב. אחד הדברים אשר בלטו לעולים היתה העובדה שמערכת הבנקאית במדינות המוצא שלהם (בעיקר רוסיה ואוקראינה) שונה משמעותית מהמערכת הבנקאית הישראלית. מציאות זו הביאה להתעניינות גבוהה מאוד של משתתפי הסמינר עד שהסמינר הפך ל"ערב שאלות ותשובות" כהגדרת המארגנים. 

בימים הקרובים יתקיים מפגש נוסף בסדרת הסמינרים אשר יעסוק בנושא כלכלת הבית, ועולים ותיקים המלווים כיום את העולים החדשים אומרים בצער רב כי "אנו יכולים רק להצטער על כך שכאשר אנחנו עלינו לארץ, בשנות ה-90 של גל העלייה הגדול, לא הוצעה לנו האפשרות להשתתף בסמינרים כאלה". 

בתמונה: ולדימיר גרשוב בפתיחת הסמינר

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]