צילום: דוברות עיריית אשדוד

יניב והודאל, מייסדי הפרויקט "איתן כל אחד יכול", שניהם חברי ילדות ובוגרי סיירות מובחרות בצה"ל, הפכו רעיון למציאות, עבור אוכלוסייה האנשים עם מוגבלויות הפעילים במועדון הבוגרים עם אוטיזם באשדוד.

הפרויקט מציע פלטפורמת אימונים רחבה בהתאמה ספציפית ואישית לכל מתאמן:TRX , אומניות לחימה, ריצה קצרה ולמרחק (מרתון), יציבות ותנועה,HIIT , אימונים פונקציונליים (קרוס פיט), טריאתלון, פילטיס ועוד...

היוזמה להקמת "איתן-כל אחד יכול" קרמה עור וגידים באוגוסט 2015 מתוך פעילות התנדבותית בקהילת האוטיסטים ומתוך הבנה ואמונה כי יכולותיהם לא באות לידי מימוש במסגרות הקיימות, וכי כל אחד מהם יכול! מעבר להעצמה האישית שכל כך חסרה לאוכלוסיות אלו, ההזדמנות לתעסוקה בחברה כעוזרי מאמנים ומאמנים בשכר מעצימה שבעתיים.

תקופה קצרה של עשייה מאתגרת הובילה למסקנה כי "איתן כל אחד יכול" מעצים אנשים עם צרכים מיוחדים באמצעות אימוני כושר מקצועיים, והופך אותם ממתאמנים למאמנים מועסקים בשכר היכולים לפרוץ את גבולות המגבלה!.

"הפרויקט מוביל ומפתח אנשים מיוחדים!" אומרים השניים ומציינים כי "לאחר תקופה קצרה הבחנו אצל המתאמנים שלנו שיפור בביטחון העצמי ושיפור ביכולות התקשורתית וההתנהגותית בצורה משמעותית וזאת ע"י הצבת מטרות ויעדים ומתן תכנית הדרגתית ומקצועית, כי תאכל'ס כל אחד יכול"!

כיום הפרויקט מונה עשרות חניכים, בכל רחבי הארץ ובהצלחה פנומנלית. "אנו מאמנים כיום 50 מתאמנים (ברובם המכריע אוטיסטים ברמות תפקוד שונות) וברשימת ההמתנה נמצאים כבר מעל 60 מתאמנים. 2 מתאמנים כבר מתקדמים בתהליך ההכשרה להיות עוזרי מאמן שבסופו יועסקו בחברה". 

"את הפרויקט מובילה משפחה תומכת של מאמנים מוסמכים ואנשי טיפול בכירים בעולם הצרכים המיוחדים, בעולם הכושר הגופני ובעולם הקואצ'ינג" מסבירה שקד הס חבויניק, עו"ס קהילתית ממחלקת שיקום מוגבלויות במינהל לשירותים חברתיים, ומציינת כי כבר בתחילת הפרויקט באשדוד ניכרת התלהבות בקרב חברי המועדון. 

צילום: דוברות עיריית אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]