צילום: הרשות העירונית למאבק באלימות והתמכרויות

'משקפיים ורודים' משלב בין אמנות הצילום ועקרונות הפסיכולוגיה החיובית, בבסיס הפרויקט עומד רצון הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות להעצים קבוצות בני נוער המתעניינים בצילום, לאפשר להם לקבל כלים, תובנות ודרכי פעולה, שאמנם נגזרים מתחום הצילום, אך משמשים גם ככלים חיוניים לחיים. בסיום הקורס, הבוגרים מועסקים כצלמים ומתעדים את אירועי הרשות העירונית.

את הערב הנחתה הגב' נעמי אדר הופמן, המשנה למנכ"ל החברה העירונית ומנהלת התרבות והאומנות, שסיפרה לנוכחים על הפרויקט והתערוכה והזמינה את הזמרת ענבל בן שטרית לקטעי קישור.

הגב' סימונה מורלי, מנכ"לית הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות, בירכה את המשתתפים: "אני נרגשת לראות את היצירות שלכם היום בתערוכה 'מראה מקום'.

יצירות שממחישות ומתארות את העיר אשדוד ומסמלות את כברת הדרך שעברה העיר לאורך השנים" והוסיפה "ברצוני להודות לעובדי הרשות על העבודה בשטח ובעיקר לך אפרת מצליח על הסבלנות והלווי".

בתערוכה שאצר האדריכל דורון חזן, מהנדס העיר אשדוד, חזו אורחים רבים שסיירו בין יצירותיהם הייחודיות של שלושת מחזורי הצילום. התערוכה חולקה לנושאים: "המרכיב האנושי והעיר", "העיר והסמל", "העיר כמחולל אורבני" ו-"זמן של עיר" ועסקה בצילום אורבני - צילומי רחוב מזוויות ומנקודות מבט לא שגרתיות.

את התערוכה כיבדו בנוכחותם: מר גבי כנפו, ממלא מקום ראש העיר ויו"ר מועצת העיר, מר אורן טואיל, מנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי, מר הדרן עולמי, מנכ"ל אדמה אגן, הגב' אילנה סיסו מנהלת קשרי הקהילה באדמה אגן ועו"ד נעים שומר, חבר המועצה.

פרויקט 'משקפיים ורודים' מתקיים בחסות עיריית אשדוד, מנהל ההנדסה, הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות, 'עיר ללא אלימות', החברה העירונית לתרבות הפנאי, חברת 'אדמה אגן' ומרכז התרבות 'מונארט'.

 מוזמנים לבקר בתערוכה עד ה-31/8 בבית אריה קלנג, יאיר 2 אשדוד.

בתמונה: סימונה מורלי, נעמי הדר הופמן, הגב' אילנה סיסו, מדריכי הקורס מחברת zooming  ונבחרת מחזור ג'.