צילום: יח"צ

איטה ברדין, בת ה-35 מאשדוד, היא מהנסת חשמל במקצועה. לאחר שנים של עבודה בתחום, וקריירה מבטיחה בהייטק, החליטה איטה לשנות תחום. "תמיד ראיתי את עצמי עובדת עם ילדים ובנוסף אני מאוד אוהבת מתמטיקה אז זה מתחבר יחד.

העבודה בהייטק מול מחשב כל היום, פחות מול אנשים, לא דיברה אליי והרגשתי שאני חייבת לעשות שינוי, להרגיש את השטח, להרגיש משמעותית ולתקשר עם אנשים.

כיום אני מרגישה שאני מגשימה את הייעוד שלי, יש לי המון מה לתרום, אני מרגישה במקום הנכון. בשנה האחרונה השתלבתי בביה"ס מקיף ט' באשדוד כמורה למתמטיקה ובתחילת השנה אתחיל לחנך במקביל כיתה ז'. אני מאוד מתרגשת מההתחלה החדשה", מספרת איטה. 

המכללה האקדמית אחוה זיהתה את חשיבות העמקת הידע המתמטי של תלמידי התיכון ובתוך כך את חשיבות ההכשרה העיונית והמעשית וקליטה מוצלחת של מורים בבתי הספר.

כמו כן, זיהתה המכללה את הצורך ליצור עבור תלמידי חטיבת הביניים תנאים שיאפשרו להם להשתלב בהמשך הדרך בכיתות תיכון הלומדות ברמה של 5 יח"ל. לשם כך גיבשה המכללה בשיתוף קרן טראמפ, תכנית הכשרה מיוחדת.

התכנית אשר פועלת במכללה זו השנה השנייה ותמשיך בתחילת שנת הלימודים הקרובה, מיועדת לאקדמאים בעלי רקע אקדמי איתן במתמטיקה, שייבחרו לתכנית בתהליך מיון מתאים.

התכנית תכשירם לשמש כמורים למתמטיקה ברמה של 5 יחידות בבתי ספר תיכונים בארץ ותאפשר להם להתנסות באיתור וטיפוח תלמידי חט"ב (כיתות ח' - ט') בעלי פוטנציאל שילוב ברמת לימודים זו. 

"היתרון הוא בריענון המערכת, שילוב מורים ערכיים וכן הכשרה איכותית לטובת הידע המתמטי אשר יאפשר לתלמידי התיכון השתלבות בעולם העבודה ובחיים המודרניים בהתאם לצרכים של המאה העשרים ואחת. לתכנית יתרונות גם עבור הסטודנטים, ביניהן הכשרה כפולה – לכיתות ז'-י' ולכיתות יא'-יב' ב-5 יחידות לימוד.

בנוסף, בשנת הלימודים השנייה הסטודנטים יתחילו את הסטאז' בבתי הספר", ציינה ד"ר מריטה ברבש, ראש החוג למתמטיקה והוראתה במכללה האקדמית אחוה והוסיפה כי: "התכנית תתרום להתמודדות עם המחסור הצפוי עוד להחמיר, במורים למתמטיקה, שהם בעלי רקע מתאים והכשרה להוראת מתמטיקה, ובתלמידים המסוגלים ללמוד ברמה זו.

החשיפה של המורים לעתיד לתלמידי חט"ב אשר מקבלים הזדמנות לממש את היכולות שלהם ולהגיע לרמות לימודים גבוהות, היא חלק בלתי נפרד מתכנית המכללה. בשנתיים האחרונות שולבו בוגרי התכנית, דוגמת איטה בעבודה בבתי הספר ואנו מקווים להמשיך כך בעתיד".   

התכנית אשר אורכת כ-4 סמסטרים, מיועדת לבוגרי תואר ראשון או שני בתחומי מתמטיקה, סטטיסטיקה, מדעי המחשב וכן הנדסת חשמל, אווירונאוטיקה, אלקטרוניקה, אלקטרואופטיקה, ננוטכנולוגיה, בוגרי תואר B. Sc. בהתמחויות בעלות בסיס רחב מאוד במתמטיקה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]