נסי אברהמי, המפקחת הרשותית במשרד החינוך, מאמינה בצעירים של אשדוד ובמעורבות החברתית שלהם בקהילה.

כך עולה מהכנס המרשים שהתקיים בסוף שבוע שעבר, אליו הגיעו לא פחות מ-250 תלמידי כיתות ט'-י' מכל בתי הספר התיכוניים בעיר, אשר גילו רמת מעורבות גבוהה ובעיקר הוכיחו שניתן לסמוך עליהם ועל הפעילות ההתנדבותית שלקחו על עצמם.

אינדה פלינט מנהלת ההתנדבות העירונית, ו אפרת נהרי רכזת מעורבות  חברתית במינהל החינוך, מספרות על המיזם ההתנדבותי "צעירים לצהרונים", שבו האזינו התלמידים להרצאה מרתקת על יצירתיות וחשיבה חיובית ולאחר מכן עברו סדנאות בקבוצות קטנות וקיבלו כלים להתנדבות פעילה, על ידי שרי ציוני ושרית אוחיון – מנחות מחוז דרום, והסברה של רכזות המעורבות בבתי הספר על מסגרת הצהרונים.

צילום: דוברות עיריית אשדוד


התוכנית "צעירים לצהרונים" תפעל באופן שוטף ולאורך כל השנה בצהרוני החברה העירונית, בגנים לגילאי 3-4, ובבתי הספר בכיתות א'-ג'.

"התלמידים יתנדבו בצהרונים במקום מגוריהם, דבר שיגביר את החיבור לקהילה ולחברה בה הם חיים" אומרות אינדה ואפרת במינהל החינוך, ומנהלת הצהרונים בחברה העירונית גב' רויטל אבו, ברכה על הכמות הגדולה של התלמידים שמעוניינים להתנדב בצהרוני העיר והביעה אמונה במיזם היפה שילך ויתרחב באשדוד ומחוצה לה.

במינהל החינוך רואים חשיבות עליונה בקשר בין הרצפים החינוכיים בעיר, מגיל הגן ועד לתיכון, ומאמינים כי החינוך להתנדבות ולמעורבות התלמידים בחיי הקהילה מפתח בהם כישורים לטיפוח מנהיגות חינוכית וערכית.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]