עדן פינס, אנה זק, סטפן לגר, ירמי קפלן, איילה אינגדשט, עידן יניב, מירה עווד, דנה לפידות, כיתריה פאוץ' ורותי נבון – חידשו את הקלאסיקה "יום יבוא" לרגל השקת מיזם "ישראלים נגד גזענות".

האמנים התאחדו עם המבצעת המקורית רותי נבון, והקליטו מחדש את השיר שכתב דן אלמגור והלחין בני נגרי. על העיבוד וההפקה המוסיקלית של הגרסה החדשה הופקד שמוליק נויפלד ועל הבימוי שגב גרשון.

לאורכו של הקליפ משולבות תמונות מהפגנות יוצאי אתיופיה וכן דוגמאות לטוקבקים שכיחים ברשתות החברתיות (השמות המופיעים בקליפ הם בבחינת אילוסטרציה בלבד), המכוונים נגד קבוצות בחברה הישראלית ובהן יוצאי אתיופיה וערביי ישראל.

בקליפ גם משולבים מאפיינים מרוממים בהם נראים ילדים וילדות במסר שמטרתו קבלת כל אדם באשר הוא.

צפו (באדיבות "ישראלים נגד גזענות". עיבוד: שמוליק נויפלד, במאי: שגב גרשון) >>

החידוש ל"יום יבוא" הינו חלק מהשקת מיזם "ישראלים נגד גזענות"
התנועה החדשה הושקה הבוקר (א') באירוע במעמד נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין בבית הנשיא וכוללת בכירים ממגוון תחומים ובהם בכירי צבא, ממשל ועסקים ששמו למטרה את המלחמה בגזענות בחברה הישראלית על שלל ביטוייה וצורותיה, זאת באמצעות שינוי בדפוסי החשיבה וההתנהגות ופעולה אקטיבית נגד גילויי גזענות ואפליה בחברה הישראלית.  

יו"ר עמותת "ישראלים נגד גזענות", אלוף (במיל') אלעזר שקדי: "הגזענות סודקת ומערערת את עוצמתה ,שלמותה ולכידותה של החברה הישראלית. הגזענות מהווה איום משמעותי על כולנו, לא פחות מאיומים ביטחוניים חיצוניים. ההתמודדות מולה מחייבת אחריות אישית ומעורבות אישית של כל אחת ואחד מאיתנו".

מנכ"לית משרד המשפטים לשעבר ויו"ר הועדה למיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה, אמי פלמור, הוסיפה:המאבק בגזענות אינו מאבק סקטוריאלי ואינו באחריותה הבלעדית של הממשלה. זו אחריות ומשימה משותפת של כל הישראלים שאכפת להם מעתידה ולכידותה של החברה הישראלית. אנו  קוראים לכלל הציבור לחתום על האמנה ולפעול איתנו במרחב האישי, הקהילתי והציבורי".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]