קרדיט: עיריית אשדוד

לאחר שהוועדה הבוחרת אמרה את דברה והודיעה בחודש שעבר על זכייתה של אשדוד בפרס הנוער המתנדב בישראל, אמש (ב') הוענק לאשדוד הפרס המרגש בטקס רשמי, בראשות השופטת בדימוס דליה דורנר ויו"ר המועצה הלאומית להתנדבות, עו"ד יורם שגיא זקס.

מאות בני נוער וארגוני הנוער המייצגים את כלל המתנדבים באשדוד הגיעו לטקס וביחד עם ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, קיבלו את הפרס הערכי. לאחר שב2013 זכתה בפרס עיר המתנדבים של ישראל ואמש קיבלה את אות 'קהילה מתנדבת לנוער', אשדוד היא העיר היחידה בארץ שזכתה פעמיים במקום הראשון והערכי. 

קרדיט: עיריית אשדוד

מתוך תעודת "אות קהילה מתנדבת לאומית" שהוענקה לראש העיר: "אות קהילה מתנדבת נוער לשנת תשע"ט מוענק לעיר אשדוד על היותה מודל לחיקוי ולמופת בתחום ההתנדבות של הנוער כתחום ליבה ועל הקצאת משאבים רבים לבניית תוכניות, יוזמות ופעילויות התנדבותיות ייחודיות לבני הנוער והצעירים בעיר." 

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "אנו גאים מאד בבני הנוער המתנדבים, אשר לצד התנדבותם הקבועה נענים לכל פנייה ומתגייסים גם לפרויקטים ולמבצעים עירוניים. בני נוער אלה הם ההוכחה להטמעת החינוך הערכי להתנדבות באשדוד, נתינה לקהילה, סבלנות, ערבות הדדית ויצירת חוסן קהילתי."

"עידוד ההתנדבות והפיכתה לחלק בלתי נפרד מאורח חיי היומיום של בני הנוער שלנו" - הוסיף ראש העיר, "היא הבסיס לקהילתיות ולכידות חברתית, תוך מתן מקום של כבוד לכל פרט ופרט במגוון הרב תרבותי העשיר הקיים באשדוד. בני הנוער המתנדבים מגיעים מרקעים שונים, מסייעים לקהילות מגוונות, ויוצרים חברה מגובשת, חזקה, שמחה ושוויונית."

יניב קקון, המשנה לראש העיר אשדוד והממונה על תיק הנוער, הצעירים והצרכים המיוחדים: "אשדוד התברכה בילדים ונוער מצוינים ובצוות מקצועי עם יכולת לרתום, לאתר וליצור מרחבי התנדבות המאפשרים ביטוי לילדים ובני הנוער ומאפשרים להם לצמוח אישית ולהצמיח שינויים ציבורית וקהילתית. על כך ישר כוח גדול."

צילום: עיריית אשדוד