צילום: משרד החינוךמדי שנה מוענק פרס הצטיינות לבתי-ספר יסודיים ועל יסודיים מכל רחבי הארץ ומכל המגזרים על הצטיינותם בפעילויות חינוכיות מגוונות וייחודיות בנושא הזהירות והבטיחות בדרכים. חמישה בתי ספר הגיעו לגמר לאחר שעברו את שלב השיפוט המחוזי, שניים מהם ממחוז הדרום. בתום השלב המחוזי, בחנה ועדה ארצית את בתי הספר המצטיינים ואת הפעילות הייחודית של כל אחד מהמוסדות.

אמות המידה שבתי הספר המצטיינים נבחרו לפיהן כללו בן השאר: יוזמות ופעילויות ייחודיות ויצירתיות בנושא בטיחות בדרכים, שילוב טכנולוגיות עדכניות ובניית מודלים להרחבת הפעילות בקרב הקהילה, שיתוף ההורים, ופעילות נוספות כגון הפעלת נאמני הסעות בבתי ספר בהם מופעלות הסעות תלמידים וחנייה של כלי רכב ליד בתי הספר, חונכות והתנדבות, חדשנות ומעורבות בקהילה. כמו-כן, נבחנה מידת האינטגרציה שמתקיימת בבית הספר בין לימודי הבטיחות בדרכים לבין מקצועות הלימוד השונים, נגישות ואורח חיים בטוח.

חינוך הילדים לשמירה על בטיחותם, על מעטפת בטיחות האישית שלהם, בשלושה מרחבים מרכזיים, בבית הספר, בבית ובדרכים, והכשרת הלבבות באמצעות העלאת המודעות לנושא הנגישות, תוך קידום הפרמטרים השונים (הנגשה פדגוגית, הנגשת מבנה בית הספר, הנגשת אתרי האינטרנט ועוד) והבאתם לידי מימוש, הכל בכדי לאפשר לתלמיד עם המוגבלות להיות שווה לכל תלמיד אחר מחד ומאידך לחנך את התלמידים בלי המוגבלות לראות את התלמידים עם המוגבלויות כשווים להם.   

בית ספר היובל באשדוד זכה במקום השלישי והציג מעטפת בטיחות מיטבית, שיתוף פעולה עם גורמים בקהילה ומעורבות הורים במטרה להנחיל בדרך של חוויה ידע והפנמה של מושגי זה"ב בסיסיים.

הפרס הכספי לבית הספר: 5,000 ש"ח.

צילום: משרד החינוך

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]