תלמידי מגמת הרפואה בשערי בית החולים קפלן | צילום: אמי"ת

במגמת רפואה שהוקמה השנה באמי"ת י', לומדים התלמידים ל-5 יח"ל בגרות במדעי הבריאות ו-5 יח"ל במערכות רפואיות, זאת בנוסף להרחבה המדעית של 5 יח"ל פיסיקה או ביולוגיה. במגמה משולבים לימודים עיוניים לצד ביקורים במחלקות השונות בבתי החולים ובתעשיית התרופות בארץ.

הסיור בבית החולים קפלן נפתח בקבלת פנים והכרות עם צוות המרכז הרפואי. במחלקת קרדיולוגיה שמעו התלמידים ממוחי המחלקה על מערכת הלב, גורמי סיכון ומניעתם ולאחר מכן צפו בבדיקת אקו לב מלאה.

משם המשיכו לסיור בחדר ההלם, במיון הכללי ובמחלקת טיפול נמרץ, ושמעו הסברים מקיפים בשילוב דוגמאות מהשטח על תפקידי המחלקות השונות, על החיבור ביניהן, ועל הדגש על רגישות למטופל ולמשפחתו.

התלמידים, אשר היו מרותקים לכל אורך הסיור, הרשימו את אנשי המקצוע השונים ברצינות ובסקרנות שהפגינו, על הבנה וחיבור מעמיק לעולם הרפואה. תלמידת המגמה שרון סנצ'ס מסכמת את הביקור כחוויה מיוחדת, ואומרת: "היום הזה חידד אצלי מאוד את הרצון והתשוקה למגמה ולמקצועות הרפואה. החלום שלי הוא לעבוד במחלקה הנוירולוגית, ולשם אני שואפת".

חברתה למגמה, נעם אוחיון, מוסיפה: "יצאתי מהסיור עם ההבנה עד כמה חשובה ההתמקדות ברגש של המטופל, ועד כמה צוות בית החולים מקריב גם מחייו הפרטיים למען המטופלים. ברור לי שארצה לעסוק בתחום הזה בעתיד!".

שמעון ביטון רכז המגמה: "מטרת המגמה לחשוף את התלמידים לעולם הרפואה המתפתח בקצב מהיר, בשאיפה שישתלבו בעתיד בתחום. הסיור בבית החולים תרם רבות לפיתוח הסקרנות והמוטיבציה בקרב התלמידים להתקדם ולהצטיין, ואני מודה לכל השותפים בסיור על הרצון הטוב, האדיבות והמקצועיות".

מנהל אמי"ת י', מוטי ארבל: "מטרתנו להעניק לכל תלמיד את האפשרות למצות את כישוריו ויכולותיו בכל תחום בו הוא בוחר, וזאת בשילוב דרכי למידה והוראה חדשניים ומעורבות בקהילה. במסגרת המעורבות החברתית וההתנדבותית, רבים מתלמידינו מתנדבים במד"א ובקופות החולים בעיר, וכבר היו מספר מקרים בהם היו שותפים בהצלת חיים."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]