עמותת הזכות לתת, חנוכה 2018 | צילום: יהודה אלמסי

שבוע עמוס פעילויות למען הקהילה ואוכלוסיות חלשות עובר על עמותת 'הזכות לתת' הפועלת בעיקר באשדוד. לכבוד חג החנוכה יצאה העמותה לשמח חולים, קשישים ונזקקים ברחבי העיר אשדוד ומחוצה לה.

במוצאי שבת יצאו מתנדבי העמותה לבית הילד נווה הראל באשקלון, שם האירו את החג לשניים עשר ילדים בפעילות הכנת סופגניות מעוצבות. כל חניך הכין סופגנייה אישית וסופגנייה נוספת לחברי הקבוצה. בהמשך נערך חידון חנוכה מאתגר ולאחריו חולקו מארזי חג מלאים בהפתעות וכל טוב.

עמותת הזכות לתת, חנוכה 2018 | צילום: יהודה אלמסי

ביום ראשון, יצאו מתנדבי העמותה עם תלמידי בית ספר אילנות לפעילות עם גמלאים במתנ"ס אחווה שברובע א'. בפעילות נערך משחק בינגו משמח ומרענן ויחד הם שרו את שירי החג. בסיום הפעילות כל גמלאי קיבל שי – חנוכייה, נרות וברכת חג.

באותו היום, לאורו של נר ראשון חילקו מתנדבי העמותה מארזים חגיגיים בבית הילד באשדוד המשמש בית לילדים שהוצאו מבית הוריהם ע"י משרדי הרווחה. פעילות שהתקיימה לזכרו של הראל אהרן עמר (ז"ל) שנקטף בטרם עת לפני כשלושה חודשים, בשיתוף משפחתו היקרה. יחד הם עברו בין קבוצות הילדים, שרו שירי חנוכה וקיבלו את החג בשמחה רבה.

עמותת הזכות לתת, חנוכה 2018 | צילום: יהודה אלמסי

כמו-כן, פעילות נוספת לזכרו של הראל עמר הייתה במחלקת הילדים בבית החולים אסותא, שם משפחתו של הראל בסיוע העמותה חילקו מארזי חג, ספוגניות ופרסים וכן דאגו לשמח את החולים בשירי חנוכה. אתי עמר, אימו של הראל (ז"ל) מסרה כי זו הייתה חוויה מעצימה  ומרגשת.

בבית הספר 'אילנות', בית הספר לעיצוב התנהגות, חילקו מתנדבי העמותה מארזי חנוכה לילדים, רגע לפני הדלקת הנרות וקבלת החג בשמחה. מעבר לכך, מדי יום בחג המואר נפגשו מתנדבי העמותה עם קשישים עריריים והדליקו איתם נרות חנוכה, שרו שירים והוסיפו מעט אור וחיוך לחייהם.

עמותת הזכות לתת, חנוכה 2018 | צילום: יהודה אלמסי

אתמול (רביעי), מתנדבי העמותה חגגו את החג בהוסטל ברובע י"א בעיר, חילקו מארזים, איחלו המשך חג מואר ובעיקר שימחו את הנמצאים.

 "אין אושר יותר גדול מלראות את עם ישראל פועל יחד למען אחיו ואחיותיו. אנחנו מודים לכל מי שהשתתף ולקח חלק, בע"ה שהאור של השמחה יופץ בקרב עם ישראל ויאיר את הדרך למי שזקוק לכך" - נמסר מהעמותה שהודיעה כי בכוונתה להמשיך את הפעילות עד סיום החג וכן כי לפניה עומדים פרויקטים נוספים.

יישר כח!

(צילום: יהודה אלמסי)