צילום: יח"צ

עו"ד אלעד דנוך (34), תושב אשקלון, הודיע כי החליט להתמודד על תפקיד יו"ר מחוז הדרום בלשכת עורכי הדין. דנוך משמש כיום בתפקיד מ"מ יו"ר מחוז הדרום, יו"ר שלוחת אשקלון ויו"ר פורום הצעירים המחוזי. בעברו, כיהן כחבר המועצה הארצית בלשכה.

כבר לפני כארבע שנים התמודד דנוך, כעורך דין צעיר, על מקום בוועד של לשכת עורכי הדין במחוז הדרום יחד עם סיעתו "המחוז מנצח", רשם הישג משמעותי כאשר קיבל את תמיכתם של מאות עורכי דין, והכניס שני מושבים בוועד המחוזי. הוא קיבל לידיו פורום צעירים מנומנם והפיח בו חיים, באמצעותו ביצע פעילויות רבות ומגוונות מאשדוד ועד אילת, לטובת כלל עורכי הדין, וכן העניק לעורכי הדין הצעירים ארגז כלים ובעיקר משענת לקראת חייהם החדשים כעורכי דין.

"שותפיי לדרך ואני עבדנו קשה מאוד כדי לתת יותר לעורכי הדין בדרום. קיימנו מפגשים מקצועיים, כנסים, השתלמויות, יזמנו פעילויות תרבות, ובעיקר היינו שם בשביל עורכי הדין, בכל שעה ובכל זמן. עכשיו, הגיע הרגע לעלות מדרגה", בישר דנוך בעמוד הפייסבוק שלו, שהתמלא תוך זמן קצר במאות תגובות חיוביות מעורכי דין רבים. "אחרי ארבע שנים של עשייה אינטנסיבית למען ציבור עורכי הדין, אני מרגיש בשל לעשות את הצעד הבא, ומבקש שתיתנו בי את אמונכם".

בשנים האחרונות נזקפו לזכותו שורה של יוזמות במסגרת תפקידו במסגרתן דאג לראשונה להנגשה של פעילויות הלשכה לערים בפריפריה, כדוגמת נתיבות וקרית-גת. כמו כן בתקופתו כיו"ר השלוחה באשקלון נפתחה לשכה גדולה בעיר בה נערכות באופן שוטף פעילויות לטובת ציבור עורכי הדין. בנוסף, מיסד דנוך את סדרת הרצאות בתחום הפלילי בכל רחבי הדרום, במסגרתה אירח דמויות מפתח מעולם המשפט הפלילי, ביניהם עו"ד ציון אמיר, עו"ד יורם שפטל, עו"ד ששי גז ועו"ד אבי חימי. על שמו של דנוך רשומות פעילויות רבות נוספות, שתרמו רבות לעורכי הדין והפכו אותו לדמות משמעותית ומעורבת בכל הקשור לעולם המשפט הדרומי.

עם רוח גבית ממאות עורכי דין בכל רחבי הדרום, ויחד עם סיעתו "המחוז מנצח" מתכוון דנוך לכבוש את התפקיד המשמעותי. "אנו יוצאים היום לדרך חדשה", אמר. "למסע ארוך ומרתק, מסע שבסופו נכניס למחוז כוחות חדשים ורעננים, מסע בו עורכי הדין במחוז דרום יתחילו לקבל הרבה יותר, כי מגיע לנו יותר", סיכם דנוך.