תכנית SKILLZ |מתוך אתר משרד החינוך

במסגרת תכנית SKILLZ המובילה ומקדמת את מערך הלימודים הטכנולוגי לילדים ונוער, מתקיימת אליפות הסייבר הישראלית לילדים, מתוך השאיפה לחשוף את כלל תלמידי ישראל דרך המערכת החינוכית לתחומי מדע וטכנולוגיה מתקדמים.

אלפי תלמידים, מוריהם והורים מלווים מגיעים להשתתף ולחוות את אירוע השיא של האליפות המתרחש במשך יומיים. אירוע הגמר יתקיים באפריל הקרוב ובו יעלו מאשדוד תלמידים מארבעת בתי הספר: יד שבתאי, מוריה, שובו אשדוד ובית ספר צפרירים, להתמודד על התואר אלופי המתמטיקה של ישראל.

במסגרת התכנית, נחשפים מדי שנה כ- 350 אלף תלמידים מרחבי הארץ בכ-2000 בתי ספר, לתחומי למידה מדעיים-טכנולוגים (STEM) כדוגמת תכנות, מתמטיקה, רובוטיקה, הנדסה ואלקטרוניקה. מספר זה גדל משנה לשנה ומעניק לתכנית לא רק משמעות חינוכית אלא גם משמעות לאומית.

התכנית פועלת באמצעות מערך של משחקים מקוונים המתאימים לעולם הילדים ומלווה ע"י נציגים מתנדבים מחברות ההיי-טק המובילות בארץ וכן ע"י היחידות הטכנולוגיות המובחרות בצה"ל.  

פלטפורמה דיגיטלית זו, מנגישה באופן חווייתי ופרקטי את כלי הלמידה הפדגוגים, באופן שמציב אתגר לתהליכי החשיבה והלמידה של התלמידים. באופן זה, נוצרת הזדמנות שווה לכל ילד, למצות את הפוטנציאל האישי שבו להצטיינות, מתוך תקווה שהדבר יוביל למוביליות חברתית בעתיד.