ועדת השמות של עיריית ירושלים צפויה לאשר את הנצחתן של שתי לוחמות משמר הגבול, רס"ר הדס מלכא ז"ל ורב שוטר הדר כהן שנרצחו בשני פיגועים שונים בחודש פברואר ויוני 2016 בשער שכם.

על פי החלטה הצפויה, גרם המדרגות המוביל אל שער שכם ייקרא " מעלות הדר והדס".

הדס מלכא הי"ד

הדס מלכא והדר כהן נרצחו בידי מחבלים בשער שכם ובמותן מנעו פגיעה באזרחים נוספים.

הדר כהן תושבת עכו התגייסה למג"ב וחודשיים לאחר מכן נורתה בידי מחבל.

ארבעה חודשים לאחר מכן, הבחינה הדס מלכא ז"ל  מהיישוב הכפרי גבעת עזר במועצה אזורית באר טוביה, הבחינה במהלך סיור שגרתי בשער שכם בשלושה מחבלים חמושים שתכננו לערוך פיגוע רב נפגעים, במהלך ההסתערות לעברם היא נדקרה על ידי אחד מחברי החולייה.

דן אילוז, חבר מועצת עיר מטעם התעוררות בירושלים מסר: "אני מברך על החלטת הוועדה לאשר את הבקשה ולקרוא למדרגות המובילות לשער שכם בשם "מעלות הדר והדס".

"קביעת השם במקום נפילתן, מסמל את אחיזתינו דווקא במקומות שמהם רוצים לגרש אותנו ומנציח את זכרן של אלו שמסרו את נפשן למען ההגנה על עם ישראל. אנחנו מחבקים את משפחות הנופלות ומוסרים להן את תנחומינו.

מארגון בצלמו שיזם את הפניות הללו נמסר: "מדובר בגיבורים שהקדישו את חייהם כל אחד ואחת להציל חיים. גבורתם תסופר לנצח. ראוייה ירושלים וראויים תושביה לכבד את זכרם ולהוקיר את מסירות נפשם" .

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]