צילום: דוברות עיריית אשדוד

השכיחות של אלרגיה למזון עולה מדי שנה באופן משמעותי. ההערכה היא שכיום, במוסדות החינוך בלבד, לומדים כ-70 אלף ילדים אלרגיים למזון. בשנה האחרונה, בכל מוסדות החינוך ובהתאם להוראות חוזר מנכ"ל משרד החינוך, נתלו שלטים המנחים את באי המוסד החינוכי באשר לאיסור הכנסת מזונות מסוימים לשטחי המוסד החינוכי הספציפי, בהתאם לאלרגיות מהן סובלים התלמידים השוהים בו. 

כך, במכתב החתום ע"י מנכ"ל מרכז השלטון המקומי, מר שלמה דולברג, הוא מסביר את חשיבות הפנייה לרשויות המקומיות ומבקש לעורר מודעות בקרב הציבור לסכנות הנובעות מאלרגיה, בדגש על ילדים.

"אלרגיה למזון ממשיכה ללוות את הילדים האלרגיים גם בשעות הפנאי" הוא אומר ומוסיף "אנו סבורים כי מוטלת עלינו גם האחריות להעלאת המודעות לנושא ברחבי הרשות, בדגש על השטחים הציבורים בה וכמו כן, באירועים עירוניים וכיוצ"ב". 

היוזמה לכך נולדה בחודש שעבר, בשת"פ בין רשויות מקומיות לבין עמותת יה"ל, העמותה לאלרגיות מזון, במסגרתם חולק לתושבי העיר דף מידע על גבי חשבונות הארנונה שנשלחו לתושבים.

"זוהי דרך מצוינת להגיע לאחוז גבוה מאוד מתושבי העיר ואין ספק שהמטרה חשובה וראויה, ועל כן אנו מבקשים לשתף אתכם ביוזמה בכדי שניתן יהיה להעלות את המודעות בקרב הקהילה גם ביישובכם" הוא אומר. 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]