בכנס ההורות הארצי | צילום: GREEN

"ההשקעה בהורים שלנו היא השקעה חשובה ומשתלמת ואין תחליף לרשות המקומית בטיפול בהורים ובחינוך להורות טובה" - כך ציין ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי במעמד האירוע.

"יחד עם מנכ"לית 'מהות' סימונה מורלי, אנו מוכנים להעמיד את הניסיון הרב שהצטבר באשדוד לטובת ערים שירצו להקים מרכזי הורות דומים" – הוסיף ראש העיר וקרא ליו"ר השלטון המקומי לקידום הקמת מרכזי הורות נוספים ובנוסף קרא לבית המחוקקים לשים את נושא ההורות והמשפחה על סדר היום הציבורי.

הדברים נאמרו בכנס 'אשדוד חושבת הורים' שהתקיים באשדוד שכאמור, בה פותח מודל ייחודי למתן שירותים ומענים עירוניים להורים להתמודדות עם אתגרי השעה ולהעצימם תוך מתן דגש לילדים ולרווחתם.

את הכנס מובילה עיריית אשדוד באמצעות המרכז להורות משמעותית בעיר הפועל במסגרת הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות שהוקם לפני 18 שנים על ידי עיריית אשדוד ובשמה החדש – 'מהות'.

ד"ר יחיאל לסרי וסימונה מורלי | קרדיט: GREEN

במרכז פותח מודל ייחודי ששם למטרה להעלות את נושא ההורות והמשפחה על סדר היום ולסייע להורים במילוי תפקידם. המרכז להורות עוסק בפיתוח תכניות, הרצאות וימי עיון, וכן סדנאות והדרכה אישית להורים. ההורים רוכשים כלים מעשיים להגברת הסיכויים וההצלחות של ילדיהם בחיים, תוך שיפור יכולות התמיכה, ההכלה וההובלה שלהם.

במרכז מנחות מוסמכות ומנוסות הנותנות מענים להורים באשדוד והסביבה בהתאמה לצרכים השונים תוך התייחסות לרב תרבותיות, אוכלוסיות דתיות וחרדיות ולבעלי צרכים מיוחדים. המרכז שם למטרה להנכיח ולהנגיש את השירות להורים בכל רחבי העיר ולראייה כמעט כל הורה בעיר נחשף לאחת מהתכניות הייחודיות של המרכז.

יו״ר סיעת העבודה בכנסת, חבר הכנסת איציק שמולי, ציין בכנס: "הכנס הזה עוסק בדור שלא שמים עליו דגש בדרך כלל וזהו דור הביניים. צריך להשקיע בדור זה מעצם העובדה שיש לו צרכים, רצונות ושאיפות, ולא רק בגלל שיש לו ילדים או הורים מזדקנים".

מימין לשמאל: טלי, סימונה ושמולי | צילום: green

"אנחנו יכולים להציע הרבה פתרונות כדי להקל על המעמסה של דור הסנדוויץ" - הוסיף חבר הכנסת, "אבל אם לא נוריד ממנו את העול הכלכלי בטיפול בהוריו ובילדיו במקביל, נשאיר את דור הביניים בכלא המדומה בו הוא נמצא, וזהו תפקידה של הממשלה- לא להשאיר את בני הדור הזה שקופים ולדאוג לצרכיהם. תחילה יש לפעול בכדי להוריד את המעמסה הכלכלית ואז נוכל להציע המון לבני דור זה."

סימונה מורלי, מנכ"לית מהות: "המושג 'הורות' בימים אלו לא מתייחס רק להורים לגיל הרך ולמתבגרים, הורות הינה לאורך כל החיים ובגזרה זו נמצא דור הסנדוויץ', שהוא עמוד התווך – התומך מצד אחד בילדים ומצד השני בהורים המתבגרים. לכן נוצר הצורך של מרכז ההורות לפתח מודלים למתן הדרכה איכותית והעלאת המודעות לכניסה 'לאחר הצהריים' של החיים, להיותנו דור הסנדוויץ'. אנו מאמינים, שהיום, יותר מאי פעם, יש להעצים ולחזק את ההורים בתפקידם ההורי, תוך טיפוח המשפחה כמקום בטוח ומצמיח, המגדל ילדים כאנשים ערכיים המסתגלים לחברה ולכלליה, למען הגשמה עצמית ולמען טיפוח מחויבות לחברה".

הכנס התקיים במעמד ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, ראש עיריית כפר יונה וממלאת מקום יו"ר מרכז השלטון המקומי, שוש כחלון, יו"ר סיעת העבודה בכנסת, חה"כ איציק שמולי, סגנית יו"ר הכנסת ויו"ר הועדה לבניית תכנית אב לאומית בתחום הזקנה, חה"כ טלי פלוסקוב ומנכ"לית 'מהות', סימונה מורלי. בכנס השתתפו אנשי מקצוע מובילים בתחום, ביניהם ד"ר עירית רגב, ד"ר ענת גיא, ד"ר אייל דורון, הגב' סיגל ראש והגב' רינה כהן.  

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]