לפני כשנה וחצי יצאה עיריית אשדוד לפיילוט בגני ילדים, כחלק מתוכנית אסטרטגית שהעיר מקדמת בנושא קיימות ושמירה על הסביבה, תוך חינוך ושמירה על בריאות ילדנו.

על אף שהמעבר בגני הילדים לא היה פשוט, צלחנו יפה את הפיילוט בזכות הצוותים אשר ליוו את הפיילוט מקרוב, היו קשובים לצרכים והקפידו ללמוד ולשנן כל פרט על מנת לגבש את המודל המנצח.

כעת הגיע תורם של בתי הספר להצטרף למודל וכבר נבחרו מספר בתי ספר שישמשו כפיילוט ראשוני ללמידה ולמקצה שיפורים, בטרם תתבצע החלפת כל הכלים בעיר.

צילום: עיריית אשדוד

איך זה יעבוד?

הילדים יקבלו שקית בד רב פעמית, ובה ערכה של כלים רב-פעמיים בעלי תו תקן.

 בסיום הארוחה, הילדים יפנו וינגבו את הצלחת שתחזור לשטיפה בבית, בדומה למגשית הבוקר.

למחרת הילדים יביאו את הכלים יחד איתם לבית הספר.

מה מרוויחים מזה?

שומרים על סביבה נקייה

מצמצמים את השימוש בכלים חד פעמיים הגורמים לפגעי סביבה.

מגבירים את המודעות לערכי סביבה

מחנכים את הילד לנקיטת עמדה ולקיחת אחריות. 

צילום: עיריית אשדוד

מתי זה יקרה?

בעוד שבוע 

בבתי הספר שמשתתפים בפיילוט כבר ערוכים למהלך. מכתבי הסברה נשלחו לציבור ההורים בבקשה לשיתוף פעולה. הצוותים החינוכיים ערוכים לתחילת הפיילוט והם ילוו את המהלך מקרוב. והילדים יקבלו הסבר על חשיבות הנושא, יקבלו הדרכה מסודרת כיצד לפעול מעתה ואילך.

ד"ר אפרת אוחיון חברת צוות צמ"ח וחברת מועצת העיר, אשר מקדמת את המיזם הסביבתי הזה, אומרת: "ברור לנו שהשינוי לא קל, אבל נעשה אותו יחד, בזהירות ותוך הקשבה מלאה לפידבקים בנוגע לתהליך".

אוחיון מציינת כי "לנגד עיננו עומדת המטרה החשובה ביותר: הטוב ביותר למען ילדי העיר" ומייחלת ש"כל השינויים שנעשה יהיו טובים וחשובים ולא חד-פעמיים".

בהזדמנות זו היא מבקשת להודות לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, על התמיכה והעידוד לעיר ירוקה וידידותית בכל תחום, למנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי מר אורן טואיל, לצוותי הצהרונים ולעומדת בראשם הגב' רויטל אבו ולכל מי שעושה ורואה את הטוב ביותר למען הילדים.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]