המספר 294 ונר נשמה, כמניין בני העיר שנפלו במערכות ישראל

אלברט תורג'מן (59) מאשדוד, מצא את דרכו הייחודית לציין את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ולהנציח אותם. הבוקר, סביבות השעה 06:30, יצא תורג'מן לרכיבה על אופניים ברחובותיה של העיר ובמסלול בן 27 ק"מ יצר את המספר 294 - כמספר בני העיר שנפלו חלל.

תורג'מן, נשוי פלוס שלושה וסבא לחמישה נכדים, מתגורר באשדוד כבר 25 שנה. במשך 40 שנה הוא שירת במשמר הגבול ולפני כשנתיים וחצי יצא לגמלאות בדרגת סגן ניצב. בתפקידו האחרון שימש כמפקד מערך המילואים של משמר הגבול ולפני כן בתפקיד קמב"צ משמר הגבול ובמספר תפקידי מ"פ. בנו המשרת בצבא, המשיך בדרכו וכיום משמש כלוחם במג"ב.

אלברט תורג'מן | צילום פרטי

באופן כללי נוהג תורג'מן לציין מועדים חשובים כדוגמת ימי הזיכרון, חגים וכד' באמצעות מסלולי ריצה או רכיבה על אופניים - רק לפני כשבועיים יצר במסלול ריצה בעיר אופקים את שמו של לוחם ימ"ס שנהרג.

תורג'מן: "בדרכי שלי החלטתי להנציח את החללים ע"י רכיבה על אופניים ויצירת הספרות 294 ונר נשמה, בתקווה שמספר זה יישאר חרוט לעד. יש לי רגישות לנושא - חברים, שוטרים ולוחמים שאיבדתי במהלך הדרך, מעבר לכך שבסופו של דבר ישראל זו המדינה שלנו ואני אוהב אותה. יהי זכר הנופלים של כלל מערכות ישראל ברוך."